Олександр Гогілашвілі – паспорт РФ, судимість, робота помічником депутата РФ. Хто такий заступник міністра який вів себе як бидло на блокпосту

У розпорядження редакції потрапили докази того, що один із заступників міністра МВС,  Олександр Гогілашвілі, призначений ще у вересні 2019 року, досі зберігає громадянство РФ. Призначений у МВС за наполяганням  Володимира Зеленського , з яким він давно знайомий, Гогілашвілі займається темою наркозлочинності. Тему, тим паче цікаву у світлі спроб влади легалізувати медичну марихуану. Адже провалений у вівторок законопроект явно не буде останнім.

Отже про темні деталі біографії найменш публічного заступника глави МВС.

Офіційна біографія: з дитсадка – у борці з наркотиками

Гогілашвілі після призначення в МВС називали таким, що “смотрящім за Аваковим” від Банкової. У  першому інтерв’ю для  ЗМІ, опублікованому аж у березні цього року, Гогілашвілі таку свою функцію заперечував — мовляв, не може контролювати Авакова, бо бачить його нечасто та має власний фронт робіт.

Що замміністра з наркозлочинності — стовідсоткова людина президента, доводити особливо не треба. Його дружина  Марія Левченко  – особиста помічниця Зеленського ще з часів “Кварталу”. Як заявляє сам Гогілашвілі, тоді ще успішним гумористом він зійшовся на темі боротьби з наркозалежністю (він багато років очолює різні реабілітаційні центри для залежних людей).

« Протягом 6-7 років ми намагаємося залучити відомих і популярних людей до проблеми наркозлочинності. Приїжджали Савік Шустер, Дмитро Гордон, Жан Беленюк, “Квартал 95”, DZIDZIO, Володимир Олександрович. Він був одним із тих, кого я просив брати участь у наших заходах, мотивувати хлопців, які проходили реабілітацію, на одужання. Тож ми познайомилися ”, — розповів Гогілашвілі виданню “Бабель”. Саме це знайомство і стало трампліном на посаду профільного заступника голови МВС.

Як зауважили журналісти після появи Гогілашвілі на українському політичному небосхилі, його біографія та “електронний слід” у Мережі старанно підчищені. Відповідно до офіційної біографії, він має диплом про вищу освіту (спеціальність та виш не уточнюються). У 1995-96 роках Гогішвілі працював у дитячому садку в Ростові-на-Дону, після чого чотири роки “займався підприємницькою діяльністю”.

З 2000 року Гогішвілі відповідав за PR у ростовському благодійному фонді “Виход” для колишніх наркозалежних. У 2010 перебрався до Києва і обіймав тут аналогічну посаду в “Центрі здорової молоді”, у 2012 перейшов до “Міжнародної антинаркотичної асоціації”, де й був аж до свого призначення до МВС вже за Зеленського.

По темі:  Зеленський порушив закон, і тому це не скасування спецоперації щодо "вагнерівців", а держзрада, – журналіст Юрій Бутусов

Позиція щодо каннабісу: розбіжність з патроном?

Хоча Володимир Зеленський, старий партнер і нинішній патрон Гогілашвілі, неодноразово закликав легалізувати медичний канабіс “у крапельках”, сам заступник голови МВС займає іншу позицію. В інтерв’ю виданню “Бабель” Гогілашвілі відмежувався від офіційної позиції “слуг народу” щодо законодавчої легалізації заборонених препаратів.

Коментуючи президентське “опитування” про легалізацію каннабісу для зменшення болю у невиліковно хворих (проводився під час місцевих виборів у жовтні минулого року), Гогілашвілі вказав на маніпулятивність формулювання.

Вопрос был задан некорректно… Я бы тоже сказал да. Любой адекватный человек сказал бы да. Убираем “боли” и “тяжелые” больные? Остается только в “медицинских целях”. Каким образом вы себе это представляете? Как врачи должны это прописывать?!” — вопрошав замминістра.

Гогілашвілі, попри позицію Банкової, вважає, що достатньо точкового схвалення окремих препаратів постановами Кабінету Міністрів. І розкритикував виступаючих за повну легалізацію та дозвіл вирощування конопель в Україні як лобістів наркозлочинності.

Принагідно заступник міністра звинуватив саме “нарколобі” у бажанні себе очорнити. “Для них оговорить человека не составляет никакого труда. Поэтому вскоре я о себе узнаю что-то новое. Я уже “крышевал” дома престарелых, подчинял потоки наркотиков, насильно отправлял на реабилитацию наркозависимых… Насколько низко в своих фантазиях они опустятся в этот раз, я не знаю”,  — відмахнувся разом від усіх можливих собі питань Гогілашвілі.

Показово, що на посаді заступника міністра Гогілашвілі швидше схилявся до позиції Авакова, ніж Зеленського щодо канабіс. Схоже, тут зіграли його попередній бекграунд, і прагнення бути “своїм” у структурі МВС.

Забутий другий паспорт

Коли Гогілашвілі набув українського громадянства, точних даних немає. Проте ще у листопаді 2015 року йому було видано посвідчення на тимчасове проживання.

Найцікавіше те, що дані про відмову Гогілашвілі від громадянства РФ повністю відсутні. Згідно з однією з баз, дані якої доступні за невелику плату, на ім’я Гогілашвілі Олександра Генріховича 4 липня 2012 року було видано закордонний паспорт. Документ дійсний досі, а отже, його носій від російського громадянства не відмовлявся.

Примітно, що новий паспорт у 2012 році було отримано Гогілашвілі замість старого. Причиною заміни є “непридатність до використання” старого документа. Зберігся скрін форми на заміну документа для Гогілашвілі з приводу псування документа.

Місцем офіційної реєстрації Гогілашвілі вказана ростовська адреса – вул. Пушкінська 25.

По темі:  Єрмак провалив донбаський кейс і його скоро приберуть: Україна переходить до "плану Б"

Нагадаємо, подвійне громадянство Україною хоч і не визнається, але не карається. Держава розглядає всіх власників своїх паспортів виключно як своїх громадян, незалежно від інших.

Проте для держслужбовців правила особливі — обіймати державні посади людям із паспортами інших держав заборонено, це є підставою для негайного звільнення.

Нагадаємо, навесні цього року Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким громадянства України втратили офіційно визнані контрабандистами  Вадим Альперін, Араїк Амірханян  та  Олександр Єримічук . Неодноразово спалахували скандали щодо можливої ​​наявності інших паспортів у деяких нардепів, за оцінками загалом їх має кожен десятий народний обранець. Не відстають і у когорті топ-чиновників.

Викриттям “дворушників” державні органи займаються вкрай вибірково. Секретар РНБО  Олексій Данилов  анонсував розробку законопроекту, який має нібито ситуацію впорядкувати. Щоб закрити людям з іноземними паспортами шлях у владу, думають створити цілий орган, який і верифікуватиме “цивільну чистоту” кандидата на ту чи іншу посаду. Українці будуть зобов’язані декларувати наявність іноземних паспортів, а їхнє приховування стане підставою для відповідальності аж до кримінальної.

Але друге громадянство РФ – особливий випадок. Як заявляв глава МЗС  Дмитро Кулеба , при розробці закону про подвійне громадянство там окремо пропишуть заборону українцям мати паспорт країни-агресора.

Втім, поки що це все — лише плани. Насправді ж можна виявитися заступником голови МВС, так і не розпрощавшись офіційно із червоною книжечкою із двоголовим орлом.

Редакція звернулися до МВС із офіційним запитом щодо інформації про відмову Гогілашвілі від громадянства РФ. Якщо заступник міністра захоче особисто висловитись з цього питання — наше видання із задоволенням надасть йому таку можливість.

Кримінальний скелет у шафі

В офіційній біографії Гогілашвілі не згадано ще одного нюансу. У 1998 році, коли Гогілашвілі нібито займався “підприємництвом”, він був визнаний винним російською Фемідою. У розпорядженні редакції опинився текст судового вердикту.

Майбутнього заступника міністра МВС було звинувачено за двома пунктами звинувачення —  замах на шахрайство  у великих розмірах організованою групою та  підробкою державних документів. Покарання – п’ять років умовно.

Згідно з вердиктом, “підприємницька діяльність” Гогілашвілі з 1996 року полягала у фабрикуванні разом із двома подільниками підроблених векселів Північно-Кавказької залізниці та спробу їх реалізації. Зафіксовано епізод, коли майбутній заступник міністра намагався особисто продати вексель на 250 мільйонів неденомінованих рублів за півціни (що, втім, не вийшло).

По темі:  Як Зеленський та Єрмак використовували «плівки Байдена-Порошенко» для підсилення «російського вектору»

На суді Гогілашвілі провину визнавати відмовився – мовляв, продавав вексель за півціни за порадою “подільника”, а про те, що він підроблений, не відав.

Той, хто дивиться за МВС із російським паспортом: хто такий заступник міністра Гогілашвілі — фото 4

У результаті майбутній заступник міністра МВС,  протеже Зеленського відбувся легко — його звільнили з-під варти прямо у залі суду, давши п’ять років на демонстрацію того, що він виправився.

Уродженець Грузії Гогілашвілі ще в юності перебрався на Росію, в Ростов (як символічно!). Грузини боролися за незалежність, воювали, там було незатишно.

З 1995 по 1996 рік він працював вихователем у дитячому садку Ростова (зворушливо, особливо для майстра спорту з дзюдо, якось не дуже віриться). Наступні 4 роки – підприємець у Ростові. Десять років (2000 — 2010) відповідальний за зв’язки з громадськістю у Громадському благодійному фонді соціальної адаптації колишніх наркозалежних “Виход”, теж у Ростові.

Десь у той час став другом і помічником російського боксера та політика, члена Єдиной Расії Ніколая Валуєва. Якимось чином цю діяльність вів у Петербурзі, хоча числився на роботі в Ростові.

Гогілашвілі та Валуєв

Вже за два роки Гогілашвілі знайшов собі нову нішу — боротьбу з наркоманією.

І є підстави вважати, що на цій ниві у нього знову виникли проблеми із законом — у 2012 році низка російських ЗМІ повідомляла про зв’язки реабілітаційного центру “Вихід” з деструктивними сектами. Схоже це й стало причиною переїзду в Україну та шасливому знайомству з її майбутнім президентом.

Гогілашвіді з Зеленським