Місяць квітів і ягід: календар городника на липень-2022

Липень — середина літа, місяць жаркий і сонячний. Але догляд за садом, городом і квітниками в цей час не зводиться тільки до поливу і підживлення. Є безліч корисних справ, які зроблять посадки більш доглянутими, красивими і врожайними.

Що робити в саду і у квітнику в липні

Проведіть обрізку всіх плодових дерев. Мета — видалити всю прикореневу поросль, зрізати “дзиґи” (вертикальні пагони на старих гілках і стовбурі) і занадто сильні перволітки, які наросли після весняної обрізки. Підгодуйте плодові дерева і чагарники придатними для них мікро- і макроелементами по інструкції до добрив. До середини літа більшість корисних речовин з ґрунту рослини вже поглинули, а решта вимили дощі. Підживлення цілюще позначиться на якості врожаю цього року, але головне — забезпечить закладку плодових бруньок на наступний сезон. Зробіть річне щеплення плодових дерев, якщо вас захоплює цей метод розмноження і підвищення врожайності. Після обрізки у вас утворилася маса прищепного матеріалу. Залишилося знайти потрібну підщепу — міцні молоді деревця, які виросли з кісточок, або залишені спеціально для цих цілей старі дерева після радикальної обрізки гілок.

Обробіть полуницю. Хвиля плодоношення вже завершилася, тому гарненько обрихліть і окучте кущі, забезпечивши зростання додаткового коріння — це зробить рослини сильними до наступного сезону. Обріжте всі вуса, якщо не плануєте використовувати їх для розмноження. Не забувайте збирати всі стиглі плоди з дерев і чагарників, щоб не привертати птахів і шкідників.

Починайте варити варення і компоти, щоб робити це поступово, а не цілодобово протягом 3 днів. І, звичайно, активно поливайте сад, якщо немає дощів! Дорослим родючим кущам потрібно по 5 відер води кожні 2 тижні, деревам — не менше 10-12 відер.

По темі:  Олена Лазуткіна – наркооргії кремлівської підстилки

Своєчасно видаляйте відцвітаючі кисті кущових і плетистих троянд — це продовжить їх цвітіння і забезпечить другу хвилю в кінці літа.

Рододендрони і гортензії в липні напевно вже ощілочили грунт, в якому ростуть. Якщо листя рододендронів жовтіє, а квіткові пензлі гортензій не набирають інтенсивного сортового забарвлення — обов`язково підкисліть ґрунт і замульчуйте його торфом або корою.

Не забудьте про газон! У середині літа він потребує підживлення, у складі якого повинен обовязково бути присутнім калій — це зробить траву стійкою до спеки. Якщо трава відросла занадто сильно — не намагайтеся вкоротити її за один раз до "килимка". Золоте правило стрижки газону — зрізати за один прохід не більше ніж на висоту трави. Ідеальний газон має у висоту 5 см. "Злегка запущений" — 8 сантиметрів, інакше почне забиватися бурянами. Чим спекотніші дні, тим наполегливіше тягнуться до сонця рослини і тим сильніше починають лютувати садові хвороби.

Городній календар на липень за Місяцем

1-2 липня – початок місяця буде сприятливим для збору насіння, вкорінення живців, проведення підгодівлі, розпушування та зрізання квітів. Також в ці дні проходить прибирання зелених культур, прополювання і стрижка газону. Несприятливими перші дні липня будуть для щеплення і обприскування рослин фунгіцидами, інсектицидами.

3-4 липня присвятіть дні поливу, проведенню підгодівлі і щеплень садових культур. Не зайвими будуть прополювання, розпушування, обробка рослин від шкідників і хвороб, стрижка газону. Не рекомендується проводити розподіл цибулинних і бульбових рослин, обрізку.

Water pouring from blue watering can onto blooming flower bed

5-7 липня – сприятливими ці дні вважаються для поливу, підгодівлі і щеплення рослин. Дозволяється посів зелених культур, обробка саду від шкідників, розпушування, прополювання і стрижка газону.

По темі:  Виктор Нусенкис: лжегрек-олигарх во главе православно-воровской корпорации

8 липня – рекомендується зайнятися кореневими і позакореневими підгодівлями, обробкою саду від шкідників, заготівлею живців, посівом зелених культур. Прищіпку і обрізання рослин краще не проводити

9 липня – слід відмовитися від більшості агротехнічних заходів. Особливо це стосується посіву, пересадки культурних рослин, обрізки, прищіпки, поливу та щеплення. Присвятіть день розпушуванню і проріджуванню сходів

10-12 липня – проводяться прибирання коренеплодів і ранньої картоплі, обприскування квітів від шкідників і хвороб, розпушування ґрунту і проріджування сходів, а також викопування квіткових цибулин і заготівля насіння.  Несприятливими є ці дні для посіву, поливу, підгодівлі і посадки культур

13-14 липня – дні сприятливі для розпушування ґрунту, поливу, закладки компосту і посіву коренеплідних культур. Можна продовжувати заготовлювати живці для щеплень і прищипувати рослини. Обробку від шкідників і обрізку перенесіть на інший день.

15-16 липня – продовжуємо збір насіння, проводимо розпушування і проріджування сходів, збираємо достиглі плоди і обробляємо культури від шкідників і хвороб, займаємося посівом багаторічної цибулі. Пікірувати, пересаджувати, підгодовувати і поливати культури в саду і городі не варто.

17-18 липня – дні сприятливі для посіву коренеплодів, викопування квіткових цибулин, поливу, щеплення і збору плодів. За бажання можна провести посів однорічних і багаторічних рослин. Розпушування в прикореневій зоні, обрізку і пересадку рослин в ці числа не проводять.

19-20 липня – дні сприятливі для збирання коренеплодів, раннього врожаю картоплі, а також проведення великого комплексу агротехнічних заходів – розпушування, підгортання, прищіпки, щеплення, прополювання, обприскування культур від шкідників і хвороб, стрижки газону і викопування квіткових цибулин на зберігання. Триває заготівля живців. Несприятливими дні вважаються для рясного поливу і посіву трав’янистих рослин

21 -22 липня – рекомендується почати з прибирання бобових культур, провести полив, розпушування, щеплення, закладку компосту і вкорінення живців. Застосування хімічних препаратів для обробки культурних рослин і збирання коренеплодів  відкладіть на інший день

По темі:  Мобильный интернет теперь на всех станциях киевского метро

23 липня – сприятливі дрібні агротехнічні заходи – проріджування сходів, розпушування ґрунту, обприскування від шкідників і хвороб. Посів, підгодівля, полив і пересадка не проводяться

24-25 липня – можна збирати насіння і плоди. Не зайвими будуть прополювання, розпушування, пересадка рослин з сильною кореневою системою в більш просторі горщики, обробка культурних рослин від шкідників і хвороб. Для внесення підгодівлі, проведення обрізки і поливу –не найвдаліші дні

26-27 липня – дні сприятливі для розмноження рослин відводками, ділення багаторічних культур, поливу і внесення комплексної підгодівлі. Збирається достиглий врожай гарбузових, пасльонових і зелених культур, закладається компост, проводиться розпушування, прополювання, обробка саду від шкідників і грибка.

28-29 липня продовжуємо збирати достигли зелений урожай і сіяти новий, вкорінювати живці, вносити підживлення, рихлити ґрунт. При необхідності проводиться стрижка газону і полив. Робити щеплення і обприскувати рослини не рекомендується.

30-31 липня – сприятливі для коренеплідних і квіткових культур, поливу, підгодівлі і щеплення. При необхідності проводиться прополювання, розпушування, закладка компосту, обробка рослин від шкідників. Збирання картоплі, а також розподіл бульбових, цибулевих культур і обрізку не проводимо.