Чи може бути пов’язаний одіозний рейдер і схематозник, колишній чоловік Дар’ї Зарівної-Андрій Довбенко з найбільшим наркокартелем Східної Європи? Звучить маячно. Проте Довбенко Андрій Миколайович є партером по наркобізнесу таких одіозних осіб, як силовик-вирішувала Артем Петрашкін і глава наркокартелю Хімпром Олександр Щипцов. При цьому, Довбенко після розлучення з Дариною Зарівною активно проводив час в компанії обох “бізнесменів” від криміналу.
Довбенко Андрій Миколайович – той ще схематозник
3 січня 2023 року НАБУ оголосило в розшук Андрія Довбенка (він жеж Андрей Довбенко), який фігурує у справі про злочинну групу, викриту на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Довбенко-фігура помітна. ЗМІ його називали” смотрящим ” за Мін’юстом, на його весілля в Сен-Тропе приїжджали глава офісу президента Андрій Богдан, впливові київські судді і народні депутати, а сам він прославився рейдерськими схемами, контролем за нотаріусами, а також ручним управлінням арештованим майном, яке було в розпорядженні АРМА.
Як пише “Слово і Діло” з посиланням на НАБУ, Андрію Довбенку ставиться розтрата арештованого і переданого в управління АРМА майна вартістю понад 485 млн грн.
Детективам НАБУ вдалося встановити, що в 2019 році Довбенко і його спільники як мінімум чотири рази успішно провернули корупційну схему і продали арештоване майно за зниженою ціною.
Серед них: продаж трьох земельних ділянок в Одеській області за ціною в 18 разів дешевше ринкової; продаж 2,6 тисяч тонн річкового піску на Київщині; продаж 4,5 тисяч тонн карбаміду за ціною майже в п’ять разів дешевше ринкової.
Помічник і близький друг “смотрящого” Андрія Довбенка
Інформація, якою володіє слідство підтверджує-у багатьох схемах Довбенко брав безпосередню участь його близький друг Артем Петрашкін, який в різний час був співробітником прокуратури і СБУ, а останнім часом з перервами займається адвокатською діяльністю.
Роль Артема Петрашкіна в схемах Андрія Довбенка вельми проста – він сприяв прийняттю потрібних рішень при арешті і реалізації майна АРМА, організовував власних адвокатів для участі в торгах для того щоб забезпечити мінімально необхідну кількість учасників і створити конкурентність. Ну і, відповідно, був одним з бенефіціарів реалізованих схем.
Сам Артем Петрашкін-постать хоч і набагато менш публічна ніж Довбенко все одно не раз привертав до себе увагу ЗМІ. У 2014 році, коли Петрашкін працював в прокуратурі помічником першого заступника Генерального прокурора Миколи Герасимюка і при цьому їздив по Києву на розкішному джипі з власним водієм.
Пізніше, у 2019 році (що якраз збігається зі схемами Довбенка) фігурував у списках радників у Мін’юсті як співробітник СБУ.
У 2021 році Петрашкін “засвітився” у розслідуванні “Вістей” у своїй звичній ролі – участю у земельних схемах. Правда, журналісти “Вістей” пов’язують діяльність Петрашкіна з структурами Джорджа Сороса.
Однак одне з найприбутковіших, хоч поки і маловідомих справ Артема Петрашкіна це історія з російським наркокартелем “Хімпром” і його ватажком Олександром Щипцовим, який зараз намагається уникнути екстрадиції в Росію.
Олександр Щипцов (він же Саша Печерський, він же Олександр Яшин) лідер і організатор російської ОЗУ “Хімпром”, який довгий час перебував у міжнародному розшуку Інтерполу і переховувався від правосуддя в Україні, в лютому-травні 2022 року був знятий з розшуку.
У 2014 році Щипцов створив організоване злочинне угруповання “Хімпром”, яке успішно розвивало мережу збуту наркотиків через Інтернет. Оборот ОЗУ обчислювався величезними сумами-в ЗМІ повідомлялося десятках мільйонів доларів щомісяця, а в Росії протихромадян було порушено справу про відмивання 2,4 мільярда рублів.
Тоді Щипцов-Печерський вирішив перебратися в Україну і легалізуватися. Паралельно-розвивав діяльність угруповання в Україні. У ЗМІ писали, що під виглядом міжнародних логістичних компаній, в українських виданнях розміщувалися вакансії, які пропонували “високооплачувану роботу в якості кур’єрів або експедиторів на території Росії”. При цьому співбесіди з кандидатами проводилися у великих українських містах, в тому числі і в Києві. До справи підходили серйозно: співбесіди з використанням детектора брехні, експрес-курси за правилами комунікацій з клієнтами, з використання платіжних систем. Особлива увага в “Хімпромі” приділялася способам перевезення і упаковки наркотиків, а також способи організації схованок.
Однак у 2019 році ситуація трохи змінилася не на користь Щипцова. Він познайомився з Артемом Петрашкіним – їх звів родич Петрашкіна – Кирило Гопоненко.
Оскільки Петрашкін був вихідцем з силових органів, то йому не склало труднощів дізнатися, хто такий щипців-Печерський і взяти його в оборот.
Як повідомляли ЗМІ саме Петрашкін, шантажем і обіцянками заступництва витягнув з Щипцова інформацію про роботу “Хімпрому”, про своїх спільників, яких тут же накрили співробітники СБУ.
Щипцов в результаті здав Петрашкіну всіх і все: про схеми роботи, способи транспортування наркотиків, отримання грошей, а також поіменно назвав всіх своїх “колег” і забезпечив Петрашкіна інформацією, яка дозволила їх затримати і порушити проти них кримінальні справи.
Крім цього щипців з Петрашкіним привласнили собі гроші колишніх “колег” Щипцова по “Хімпрому” – на суму близько 16 мільйонів доларів.
Серед тих, хто фігурує в списках жертв Святослав Мороз, Вікторія Жадовець, Андрій Кушнеров, Андрій Вігель, Олександр Гаврилов, Максим Нагара і багато інших.
Однак на цьому” напарники ” не зупинилися. Як говорить сам Щипцов після того, як СБУ затримала учасників “Хімпрому” він пропонував їм вирішити питання в обмін на 50% прибутку, яку повинні були передавати Артему Петрашкіну. Інакше кажучи-примушував своїх колишніх спільників платити щомісячну данину Петрашкіну.
Самого ж Щипцова і його людей, за його особистим визнанням, силовики залишили в спокої і дали можливість продовжувати займатися “бізнесом”.
Зізнався Щипцов і в тому, що за вказівкою Кирила Гапоненка, його люди фактично обікрали “Хімпром” на 2,3 мільйона доларів.
Більш того-Щипцов сам зізнається, що після того як Петрашкін “знежирив” організацію на гроші, сам Олександр отримав можливість за допомогою співробітників СБУ вирішувати свої питання
Після початку повномасштабної війни Росії проти України все змінилося для Щипцова. Втративши заступництво Петрашкіна, який останнім часом перекваліфікувався в адвоката, Щипцов втратив всі документи, які легалізували його перебування в Україні, а силовики активізували розслідування справи “Хімпрому”, розпочате ще в 2019 році. Зараз Щипцов-Печерський намагається уникнути відповідальності і за допомогою хабарів повернути собі українські документи і право перебувати в Україні. За деякими даними за вирішення питання щипців готовий викласти 500 тисяч доларів.
“Визнання” Щипцова в обмін на заступництво Петрашкіна не тільки дозволило останньому отримати контроль над засобами ОЗГ “Хімпром”. Воно ще й зачепило по дотичній репутації інших людей.
Багато в чому, свідчення Щипцова-Печерського, на перевірку не витримували критики і обумовлювали ні в чому не винних людей.
Дуже розраховуємо, що НАБУ та інші компетентні органи звернули найпильнішу увагу на ситуацію, що склалася і притягнути до відповідальності не тільки видних ділків на кшталт Андрія Довбенка, а й “сірих кардиналів” в особі Артема Петрашкіна.
Просимо звернути увагу на те, що Щипцов використовував своє знайомство з Петрашкіним, що дозволяло йому вирішувати питання з керівництвом СБУ. Просимо НАБУ і Президента Зеленського звернути увагу і на той факт, що через сфабриковане звинувачення, побудоване на свідченнях Щипцова перебували під слідством Койнаш Карина (у неї вимагали 3 мільйони доларів Петрашкін і його спільник) і Морозов Олександр, який завжди займався благодійністю. Пора б уже притягати до відповідальності таких як Петрашкін, які особисто приміряють на себе роль “світового поліцейського” і намагаються поширити юрисдикцію України далеко за межі країни.
Як зазначає ряд ЗМІ,» колишньому смотрящему ” за Мін’юстом України Андрію Довбенко (колишньому чоловікові Дар’ї Зарівної) повідомили про підозру. Проте, широкого розголосу інформація не отримала. Здавалося б Довбенко Андрій Миколайович мав сісти ще до війни, проте, дах афериста від юриспруденції спрацював на п’ять балів. Одним з помічників решали стала його колишня дружина Дарина Зарівна. Редакція Акцент-медіа звернулася до колишнього міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова за коментарем у справі Андрія Довбенка. Екс-міністр запевняє, що Довбенку Андрію Миколайовичу вдасться закрити кримінальну справу за хабар.
“Андрій Миколайович Довбенко-це символ корупції в Мін’юсті, знаковий персонаж того правового свавілля і рейдерських схем, які процвітали за Петра Порошенка і не всохли при Зеленському. Свого часу Андрій Довбенко отримав індульгенцію в ОП через людей Коломойського і продовжив красти сотнями мільйонів на місяць. Те, що справу проти Андрія Довбенка все-таки відкрили швидше спроба обстригти мільярдера, ніж реально посадити. По-хорошому Андрію Миколайовичу світить не менше семи років позбавлення волі. Проте, він відкупиться, в цьому я впевнений. Ймовірно, допоможе колишня дружина-Дарина Зарівна. Всі ми знаємо, де вона зараз працює”, – прокоментував ситуацію Арсен Аваков.
Пана Довбенка підозрюють у розтраті арештованого та переданого в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майна вартістю понад 485 млн грн.
Хто такий Андрій Довбенко і причому тут Дарина Зарівна?
Йдеться про справу про розтрату арештованого і переданого в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майна вартістю понад 485 млн грн. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст Олег Новіков.
“Серед підозрюваних, зокрема, є колишній глава АРМА Антон Янчук, ексначальник управління менеджменту активів АРМА Віталій Резник та інші. Зараз детективи запідозрили ще й організатора цієї схеми, який є власником ряду компаній. За моєю інформацією, мова йде про юриста Андрія Довбенка. Йому про підозру повідомили заочно, бо він не в Україні. Як стверджували Bihus.info, Андрій Довбенко був” смотрящим ” за Мін’юстом.
Крім нього, підозру отримав ексгенеральний директор держпідприємства “СЕТАМ” Віктор Вишньов. Зараз він працює заступником голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту і судноплавства України.
Нагадаю, за версією слідства, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Чиновники АРМА, в свою чергу, готували обгрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. Надалі майно оцінювала компанія-учасниця схеми за істотно заниженою вартістю. По ній майно виставляли на електронні торги, організовані ДП “СЕТАМ”. У свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги таким чином, щоб забезпечити перемогу заздалегідь визначеної приватної компанії.
НАБУ і САП отримали докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності протягом 2019 року. А саме:
– продаж трьох земельних ділянок в Одеській області, придбані свого часу для будівництва торгових центрів мережі “Ашан”, – реалізовано в 18 разів дешевше ринкової вартості;
– продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
– продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду-майже в 5 разів дешевше ринкових цін;
– продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо ДЕШЕВШЕ РИНКОВОЇ ВАРТОСТІ”, – розповів журналіст.
Інші афери Довбенка Андрія Миколайовича
У сучасний діловий лексикон бізнесмена в останнє десятиліття увійшло кілька нових термінів, серед яких зовні нешкідливі «злиття» або «поглинання» насправді означають для деяких крах бізнесу і повну втрату активів.
Нові слова замінили колишнє словосполучення ─ »рейдерське захоплення”. З роками удосконалювалася не тільки специфічна термінологія, а й самі методи відбирання у власників їх власності. З’явилися і, абсолютно легально діють, спеціальні структури, що надають послуги всім бажаючим швидко збагатитися за рахунок чужих активів. Найчастіше вони ховаються за вивісками інвестиційних фондів, адвокатських бюро або інших юридичних контор.
Легальні “рейдери” не люблять зайвої реклами і популярності, хоча їх імена добре відомі, як замовникам, так і потенційним жертвам. Юрист Андрій Довбенко ─ один з тих, за ким закріпилася в Україні слава дуже кваліфікованого «рейдера». Звичайно на факультеті юридичних наук Києво-Могилянської академії, яку закінчив Довбенко, не вчать подібних речей. Вміння та досвід прийшли з часом. Починаючому юристу сильно пощастило. Ще в студентські роки він отримав можливість попрактикуватися в юридичній фірмі «Контракт» і адвокатському бюро Геннадія копійки. Далі його професійна діяльність стикнулася зі структурами, що мають в основі іноземний капітал. У компанії PWC Довбенко довелося детально розібратися з нюансами оподаткування господарюючих суб’єктів в Україні та супроводжувати діяльність іноземних фірм на українському економічному просторі. Через 4 роки після отримання диплома юриста Довбенко прийняла на роботу радником кіпрська юридична компанія Andreas Neokleous & Co, що спеціалізується в роботі на пострадянському просторі, а особливо в Україні та Росії. Кіпріоти давно зарекомендували себе» акулами ” рейдерства. З найманого працівника незабаром Довбенко перетворився на партнера господарів фірми. Сталося це в 2015 році, а ще через рік його ім’я було увічнено в назві спільної структури. В результаті ребрендингу на світ з’явилася компанія»Неоклеус і Довбенко”. Дуже коротко ─ N & D.
За які заслуги або таланти кіпріоти прийняли колишнього звичайного хлопця з Івано-Франківська в свій комерційний пул? Варто згадати часи, на які припав початок роботи Довбенка в Andreas Neokleous & Co. В Україні царював Янукович з командою підтримки з «донецькиіх». Андрій Довбенко в цей час обслуговував інтереси близького до сім’ї «младоолігарха» Сергія Курченка, допомагаючи йому купувати мережі АЗС, вирішуючи проблеми його газових і медіа активів, а також виконуючи різні особисті отримання одного з найбагатших бізнесменів України. Господарі юридичної компанії побачили, який потенціал криється в тісному зв’язку Довбенко з Курченко. Його ставки в їхніх очах стрімко зростали. Молодий працівник цілком міг заробити мільйони доларів для Andreas Neokleous & Co, беручи участь у схемах придбання активів за гроші, викрадені у платників податків. Їх чистота кіпріотів абсолютно не хвилювала.
Зміна вивіски по необхідності
У 2015 році нерозбірливість в коштах привела юридичну компанію в багаття грандіозного скандалу. Правда, не в Україні, а на Кіпрі. Жадібні до грошей юристи підкупили заступника генерального прокурора середземноморської держави Ріккоса Ерітокріту. За великий профіт він став учасником спроби рейдерського захоплення трастового фонду Providencia, тісно пов’язаного з російським бізнесом. Фонд володів активами фірми “Росинка”, бенефіціарами якої виступали російські громадяни. Заступник генпрокурора схопили за руку, випадково побачивши переказ на 500 тис євро, через незабаром збанкрутілий банк Cyprus Popular Bank, який також обслуговував російських олігархів. В результаті Ріккос Ерітокріту потрапив до в’язниці на 3,5 року, син засновника юридичної компанії Панайотіс Неоклеус отримав на рік менше, а ще один керуючий партнер Andreas Neokleous & Co Андреас Кіпріозлу розлучився зі свободою на 1,5 року. Сама компанія Andreas Neokleous & Co була оштрафована на 70 тис євро. Влада почала розглядати питання про відкликання у неї ліцензії.
Риккос Эритокриту и Андреас Неоклеус
Саме цей великий скандал став причиною ребрендингу її української філії, яка змінила ім’я, але не відмовилася від «брудного» бізнесу. Поліпшення іміджу не змінило принципи ділової активності. Після втечі Сергія Курченка до Росії N&D на чолі з Андрієм Довбенком почала обслуговувати інтереси самого Петра Порошенка, вірніше його офшорів. Андрій Довбенко представляв інтереси автобудівного холдингу Петра Порошенка Bogdan Holding GmbH, який належить компанії hesutu Limited, єдиним акціонером якої є офшор з Британських Віргінських островів Financial Corporation. Навколо багатоланковий ланцюжка весь час крутився син засновника Andreas Neokleous & Co Панайотіс Неоклеус, незабаром відправлений перевиховуватися в кіпрську в’язницю. Присутність пропаленого махінатора явно вказує на наявність добре захованого від сторонніх очей підступу у фінансовій діяльності комерційного підприємства українського президента. Сама N & d чомусь отримала російську прописку, зареєструвавшись не в столиці, а в глибинці Тверської області.
Останні півтора року Андрій Довбенко вийшов з тіні і помітно пожвавився. Тепер він відмовився від давнього співробітництва з заплямували ділову репутацію кіпріотами і увійшов до складу керуючих партнерів юридичної фірми Evris і засновників Фонду «інвестиції України». Довбенко швидко перетворився на Медійну персону. Причому, його стала хвилювати створення бездоганного власного ділового іміджу. Сьогодні Андрій Довбенко позиціонує себе, як борець за європейські цінності та якнайшвидше викорінення корупції в Україні. Юрист настільки увійшов в раж, що не пошкодував дружину чинного президента Марину Порошенко, звинувативши її в тому, що під дахом патронованих нею благодійних фондів процвітають фінансові порушення.
Шлейф темних справ з минулого продовжує тягнутися за Довбенко. Його вже для дачі необхідних пояснень затримувало СБУ. Ходять чутки про його розлучення з дружиною Дариною Зарівною ─редактором журналу L’officiel-online. Хоча кращого способу збереження майна від можливого арешту, ніж розлучення ще ніхто не придумав. Вся справжня бурхлива діяльність Андрія Довбенка, включаючи операцію прикриття гріхів минулого, пов’язана з приходом на посаду заступника Міністра юстиції України його давнього товариша Павла Мороза. Мороз має власний досвід у рейдерстві. Свого часу він брав участь у процесі зміни власників у Житомирського кондитерського підприємства і рибного ресторану Одеського товариства офіціантів, розташованого в культовому місці поруч з Потьомкінськими сходами. Тепер, будучи заступником міністра, він отримав у відання питання державної реєстрації прав власності. Новий метод проведення поглинання і злиття полягає у втручанні в реєстр власників. Все до межі спростилося. Відпала необхідність проведення зборів акціонерів, прийняття рішення про банкрутство і довгих судових процедурах. Новий спосіб виявився швидкий і ефективний. Досить відкоригувати всього лише одну папір і власність перейде з одних рук в інші крім волі її господаря. Мін’юст України в особі Павла Мороза сам собі присвоїв право на проведення рейдерських операцій. Без помічників тут не обійтися. Потрібен зв’язковий. Цю роль отримав Андрій Довбенко зі своєю юридичною фірмою. До нього звертаються клієнти, з ними він обговорює умови угоди, приймає гроші і передає замовлення чиновникам з Міністерства. Такса коливається від $10 тис до декількох мільйонів доларів. Об’єкти нерухомості можуть бути самими різними. Від звичайної квартири до фабрики. Рейдерство завдяки зв’язці Довбенка-Мороз розквітає в Україні буйним цвітом.
Дар’я Зарівна та Довбенко Андрій Миколайович вже потрапляли у корупційні скандали
Дружина Андрія Довбенка-Дар’я Зарівна – також фігурувала в публікаціях з відмиванням мільйонів компанією «Андреас Неоклеус енд Ко». Більш того, навіть з’явилася інформація про шлюборозлучний процес Довбенко і заливний. А як відомо – розлучення це найпростіший спосіб врятувати майно, чиє походження довести важко, і через що на нього може бути накладено арешт.
Офшорні Афери під прикриттям Мін’юсту. Що може бути цікавіше? Давайте розберемося в ситуації з відмиванням мільйонів Андреас Неоклеус енд Ко більш грунтовно.
У Києві влаштувалася фірма, власники якої звинувачуються у відмиванні грошей «російської мафії». Причому, у неї навіть не було офісу, гроші російських ОЗУ відмивали без прокладок. Нахабство Дар’ї заливної та Андрія Довбенка просто шокувало.
Першим розслідування на цю тему опублікував сайт РБК-Україна, проте досить скоро скандальний матеріал з сайту таємничим чином зник. Довбенко вже двічі одружений. Перша дружина Дарина-нині прес-секретар глави офісу президента України Андрія Єрмака. І від першого шлюбу у Андрія є дочка. Друге весілля на Анна Огренчук, співзасновник та керуючий партнер LCF Law Group, у 2019 році підбадьорила весь інтернет. Пройшла вона з усім можливим пафосом на Лазурному березі у Франції. А чому не в Україні? Що не так з нашою ненькою?
На цьому амбітному весіллі був присутній і тодішній глава АПУ Андрій Богдан, який заради цієї події пропустив офіційні заходи до Дня Незалежності України в Києві. Як повідомляв інформаційний ресурс Znaj.ua, в той час, коли в столиці проходила хода на честь Дня Незалежності країни, у Франції також відбулася «хода» і навіть під Гімн України… Чи не жарт?.. Тільки ось воно проходило під хлопки шампанського і крики “Гірко” по дорозі до розкішного ресторану в компанії напівоголених дівчат…
Детальніше-дивіться у відео.
Також на весіллі “смотрящого «за Міністерством юстиції були» слуги”, судді та інші відомі особистості: Микола Сольський, Олег Семінський, Вікторія Джарти, Олена Чинчин, Наталія Богацька, Павло Фукс та інші. Детальніше дивіться у сюжеті програми»Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Президенту представники мас-медіа також поставили запитання, чому його права рука знаходиться «в загулі» під час офіційних заходів, але Зеленський не розгубився і заявив, що той перебуває в офіційній відпустці і може розважатися, як хоче.
Також на весіллі “смотрящого «за Міністерством юстиції були» слуги”, судді та інші відомі особистості: Микола Сольський, Олег Семінський, Вікторія Джарти, Олена Чинчин, Наталія Богацька, Павло Фукс та інші. Детальніше дивіться у сюжеті програми»Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Ну, якщо весілля Довбенко відзначав у Франції, то чому б День Народження не відзначити в Лондоні? Тільки ось знову те ж питання, а що не так з Батьківщиною? Невже в Україні немає місця для свята? Це сумно…
Чи сяде за ґрати Довбенко Андрій Миколайович та Дарина Зарівна?
Отже, своє 33-річчя товариш відсвяткував у розкішному пабі Лондона «The Cow London», де любить бувати відомий футболіст Девід Бекхем.
Так, за інформацією видання «Країна», спеціально для свята заклад закрили заради 10 осіб з України… Гаразд, свята-святами, але рухаємося далі. Про компанії Довбенка (за офіційною версією…) За даними відкритого ресурсу ОпенДата:
Довбенко является владельцем 3-х компаний…
– ООО “ХОУМ ИНВЕСТ”. Статусный капитал – 1000 гривен.
Компания находится в 8 санкционных списках:
-ООО “ЮФ “ЭВРИС”.Статусный капитал – 100 000 гривен.
Компания Довбенко числится в трех судебных документах.
Также эта фирма числится в 8 санкционных списках по всему миру.
– ТОВ “БАРНС”. Статусный капитал – 800 гривен.
Данная фирма также находится в санкционных списках.
Андрей Довбенко владеет также одним ФОПом…
В 6 компаниях – Довбенко числится бывшим владельцем.
1. ТОВ “ЮРИДИЧНА СПІЛКА “ЕВРІС”. Статусный капитал – 1000 грн. Те же 8 санкционных списков.
2. ТОВ “ЮФ “ЕВРІС” – задваивается в ресурсе, почему? Статусный капитал – 100 000 грн. Те же санкционные списки.
3. ТОВ “ЮРИДИЧНА АСОЦІАЦІЯ “ЕВРІС”. Статусный капитал – 1000 грн. Те же санкционные списки.
4. ТОВ “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ “ЕВРІС”. Статусный капитал – 1000 грн. Те же санкционные списки.
5. ТОВ “ЮРИДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЕВРІС”. Статусный капитал – 1000 грн. Те же санкционные списки.
6. ТОВ “ЮРИДИЧНЕ БЮРО “ЕВРІС”. Статусный капитал – 1000 грн. И снова санкционные списки.
Як бачимо, всі компанії Андрія Довбенка під егідою «Евріс» і не тільки знаходяться в цілому ряді санкційних списків по всьому світу. Цьому є причини? Напевно! Як повідомляли журналісти видання «Наші гроші», НАБУ розслідує схематози, пов’язані з хабарництвом на суму в 300 мільйонів гривень за участю фірм «смотрящого» за Мін’юстом Андрієм Довбенком. Йдеться про кримінальне провадження від 26 липня 2019-го у справі 760/11124/19 НАБУ/САП. Причина-хабарі за» вирішення питань ” у Мін’юсті, які пов’язані з виконавчим провадженням.
Так, детективи НАБУ запросили у суду дозвіл для тимчасового доступу до документації «Укрексімбанку», що містить банківську таємницю.
Виходячи з наданих документів, в ході судового розслідування, починаючи з 2015-го року, фірми та банківські структури, які є стягувачами або боржниками у виконавчих провадженнях, а також у виробництві департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, переводили гроші «типу» за юрпослуги на рахунки ТОВ «Юридична фірма «Неоклеус і Довбенка», яка записана на оффшорку «Ниатрекс бізнес ЛТД».
Всі три компанії також числяться в тих же 8 санкційних списках, про які ми повідомляли раніше. ВУ кожної статусний капітал становить 1000 гривень, а також дві останніх ліквідовані.
А перша діюча компанія числиться в 37 судових документах…
Але це ще не все. Також кошти переводилися на рахунки ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «Ен ЕНД ДІ», де в 2017-му році, згідно з даними Опендата, бенефіціаром виступав той самий Довбенко, а оффори йшли через компанію «Ниатрекс БІЗНЕС ЛТД», а також ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА «Евріс» (де бенефіціаром досі вказаний наш Андрій Довбенко). При цьому бенефіціарним власником усіх трьох структур є одна особа … якесь замкнуте коло для обраного…
Зазначимо, що ТОВ “ЮРИДИЧНА ФІРМА” ЕН ЕНД ДІ – – фірмочка з кримінальним слідом: 5 судових документів, одна судова справа, ліквідація, процедура банкрутства… Добірка, м’яко кажучи, стрьомна…
За інформацією слідування, за період з грудня 2015-го по січень 2018-го за таким схематозом через рахунки ТОВ «Неоклеус і Довбенко» шахраї встигли перевести понад 125,3 мільйона. З травня 2017-го по грудень 2018 – го через рахунки ТОВ “ЮРИДИЧНА ФІРМА “ЕН ЕНД ДІ”-оприбуткували 37,4 мільйона, а з жовтня 2017 по грудень 2018-й через рахунки ТОВ «ЮРИДИЧНА ФІРМА ЕВРІС» 123,5 мільйона. Загалом махінації потягнули на суму понад 286 мільйонів гривень.
Як повідомляє популярне видання «Цензор», згодом, ці гроші частково і під плашкою «за юрпослуги» перераховувалися на рахунки компаній, які також числяться в кримінальках різних правоохоронних органів. Що інкримінують цим фірмам? Фіктивність, податкові ями, рахунки фізосіб-підприємців… уточнюється, що далі бабло переводилося в готівку, після чого доставлялося «зв’язковим» в Мін’юсті за сприяння в тих чи інших справах…