Андрій Фаворов як «Новий Курченко» виводить мільйони з ОПЗ

Українським ринком газу почали активно цікавитися міжнародні енергетичні компанії. Якщо в 2016 році вони лише продавали паливо українським трейдерам, то в 2017 році в країні з’явилося близько десяти дочок міжнародних трейдерів, які активно конкурують з українськими енергетичними магнатами

Одним з олігархів, кого можуть витіснити, є колишній комерційний директор ДТЕК Ріната Ахметова – Андрій Фаворов, якого називають «новим Курченко» і газовим королем. Його компанія «Еру трейдинг» є лідером серед приватних імпортерів за підсумками 2017 року. Частина газу компанія поставила на Одеський припортовий завод, який переробляв його на добрива на замовлення «ЕРУ».

Нагадаємо, на початку 2017 року очолюваний Ігорем Білоусом Фонд Держмайна відібрав компанію ЕРУ Трейдинг для поставок газу за давальницькою схемою.

«Абсолютно очевидно, що стрімке зростання «Енергетичних ресурсів України» (ЕРУ) Фаворова неможливе без протекції влади: все точно як було в історії з молодоолігархом Курченко. Лише один свіжий приклад: подивіться, як державна НАК «Нафтогаз» зливає ТОВ «Еру трейдинг» Фаворова жирних тендер від «Укртрансгазу» на поставки блакитного палива загальною вартістю під 17 мільярдів гривень!»

За його словами, в кулуарах запорукою успіху Фаворова все частіше називають протекцію з боку колишнього глави АП Бориса Ложкіна.

«Не менш прибуткова сфера, куди рішенням зверху запустили ТОВ «Еру трейдинг» і її директора Фаворова, – Одеський припортовий завод», – пише Дубинський, нагадуючи, що раніше блакитне паливо на завод поставляв «Нафтогаз», але з весни на ОПЗ доручають працювати Фаворова.

«І тепер все та ж його товка «Еру трейдинг» реалізує в Одесі давальницьку схему: сама постачає сировину (газ), сама його переробляє (потужностями заводу), сама продає товар (добрива, аміак). Яка користь з усього цього власне ОПЗ – питання риторичне. Завод загруз в боргах і просвіту не видно. В експертних колах давно визріло переконання, що незабаром таким давальницьким шляхом завод банально віддадуть за безцінь … фавориту влади, природно».

Посилаючись на фінформацію інсайдерів, Дубинський також повідомив, що саме через «Еру Трейдинг» йдуть сотні мільйонів гривень на всілякі потреби корпорації Фаворова. «Новий Курченко» використовує найпростішу схему виведення фінсредств за кордон.

По темі:  Друзья Михаила Саакашвили пытаются «забыть» обязательства перед украинским бюджетом.

Робить це він це, повідомляв Дубинський, за договорами на інформаційно-консультаційні послуги.

«Банальний обнал: послуги фіктивні, але гроші за них йдуть реальні, і діляться на безпечній території між усіма учасниками схеми».

В результаті менше ніж за рік американська фірма Фаворова отримала понад 115 000 000 гривень! Всього ж за інформаційно-консультаційні послуги за вказаний період «Еру трейдинг» відправила на різні рахунки в США майже 200 000 000.