Банк «Конкорд» потрапив в скандал з російським кріптообмінником. Правоохоронці відмовчуються.

Так, у вересні 2021 російському виданні “Комерсант” була розміщена публікація про зв’язки SUEX з найбільшою кріптобіржей Східної Європи ExMo, групою компаній QIWI і українським банком “Конкорд”. Далі-більше: британська організація First Chaordic Order Inc направила офіційний публічний запит на ім’я гендиректора MasterCard Global з проханням провести внутрішнє розслідування щодо співробітника російського представництва “Мастеркард” і Асоціації “Мастеркард Росія” Миколи Доша і його розслідувати його зв’язку з ризик-менеджером українського банку “Конкорд” Анною Городній.
Пізніше Telegram-канал Badbank, що спеціалізується на розслідуванні підозрілих фінансових операцій, опублікував детальну інформацію про прийом платежів в гривнях для ExMo, які здійснював “Конкорд” через платіжний агрегатор HotPay, зареєстрований в офшорній юрисдикції BVI (Британські Віргінські острови). Ситуація була примітною через те, що український банк не мав права здійснювати операції купівлі-продажу криптовалюта, тому що відповідний законопроект ще не вступив в силу і був прийнятий парламентом тільки 8 вересня. Відзначимо, що в самому “Конкорді” від зв’язків з SUEX через посередників відхрещуються, а НБУ, Генпрокуратура, СБУ і ОП Володимира Зеленського ніяк не коментують дану інформацію.
Цікаво, що це не перший скандал “Конкорда”: в 2016 банк підозрювали у змові з низкою фіктивних підприємницьких структур Дніпра і керівництвом держпідприємств, які розкрадали бюджетні кошти. За інформацією СБУ, в операціях конвертаційного центру брали участь не менше двох десятків фірм, які обслуговувалися в “Конкорді”. У справі також фігурували зарубіжні фірми, зареєстровані в різних офшорних зонах, які допомагають здійснювати псевдоімпорт. Завдяки таким операціям українські організатори і замовники схем отримували можливість купувати валюту на міжбанківському ринку за фіктивними контрактами.
По темі:  Притулу спіймали на брехні з передвибочою рекламою