Чиновниця КМДА Олена Марченко організувала корупційну схему наживи на забудовниках

Директор Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Олена Марченко організувала схему «витрясання» грошей зі столичних забудовників, шляхом організації позапланових перевірок будмайданчиків.

За її вказівками інспектори департаменту виходять на перевірки без належних наказів, актів та погоджень центрального ДАБІ. Головна мете – винести припис, за скасування якого взяти у забудовника хабара. Наявність дозвільних документів на будроботи  у тих чи інших компаній, Марченко та її підлеглих – не хвилює.

На ринку впевнені, що «працює» Марченко не сама, і має якого покровителя. Тому, у разі, якщо побори не припиняться готові будуть відкликати свої підписи під Меморандумом Кличка (про співпрацю між КМДА та будівельними компаніями).

Свого часу Олена Марченко працювала під керівництвом Олександра Спасибка, коли він очолював Департамент будівництва і житлового забезпечення КМДА (нині він заступник В. Кличка, що курує будівельну тему). Тоді Марченко обіймала посаду начальника управління будівництва та організації роботи з комунальними підприємствами.

За часів роботи у КП «Спецжитлофонд» чиновниця прославилася проведенням корупційних тендерів, за якими були навіть порушені кримінальні провадження.
Пізніше – ходила на вибори під прапором «БЮТу», ставши депутатом Київради.

Загалом, Марченко підпала під дію закону про люстрацію, проте дивом вціліла на своїй посаді. І тепер зрозуміло для чого її власне «зберегли».

З декларації за 2015 рік, вбачається, що Марченко  — не бідна, і ласа до земельних ділянок. Має Ауді А4, квартирку площею понад 100 м. кв, і ще частину в іншій квартирі – площею 81 м.кв.

Серед перших «довірених» осіб Марченко у Департаменті значиться її заступник — Володимир Кузьмено. Останній уповноважений на те, аби «домовлятися» з потерпілими від дій будінспекторів компаніями про розміри «гонорарів».

По темі:  IBOX BANK Алены Дегрик-Шевцовой «отмыл» подпольным онлайн-казино почти 5 млрд гривен

Цікаво, що інформації про проходження цим заступником люстраційної перевірки з офіційного сайту ДАБІ таємничим чином кудись зникли. В той час як пошукова система «Гугл» такі данні пам’ятає та демонструє у результатах пошуку – посилання на сам портал видає помилку «404». Така ситуація наводить на думку, що у пана Кузьменка не все чисто з люстрацією. Тому редакція скерує запит з цього приводу до Мінюсту та НАБУ.

Серед інших довірених осіб Марченко значаться такі інспектори, як Леуський Олександр та Якимчук Мальвіна. Саме їх руками часто реалізовуються  незаконні вказівки та фальсифікації з перевірками забудов.

skelet