“Героїн, рекет, можливе вбивство”: Лерос опублікував “кримінальне досьє Тищенка” (відео)

Лерос заявив, що раніше Тищенко під кличкою “Коля Оболонський” нібито був членом двох організованих злочинних угруповань, у складі яких здійснював різні кримінальні злочини.

Народний депутат України Гео Лерос на своєму каналі в YouTube опублікував відео, в якому розповів про нібито кримінальне минуле заступника голови фракції “Слуга народу” Миколи Тищенка.

Лерос заявив, що до нього потрапила внутрішня база Управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) “Скорпіон”, в якій зберігається інформація про всіх членів кримінальних формувань з 1991 року.

І, нібито за інформацією з цієї бази, раніше Тищенко був відомий під кличкою “Коля Оболонський”.

“Він у минулому був членом незаконного злочинного угруповання і фігурував у низці кримінальних проваджень. Щодо нього відбувалися “негласні слідчі заходи”. До речі, це — цитата з бази УБОЗ”, — сказав Лерос.

Микола Тищенко та “торгівля героїном”

Лерос розповів, що 21 липня 1999 року в базу нібито було внесено інформацію про те, що “під час проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію про склад організованого злочинного угруповання під керівництвом Миколи Тищенка (“Коля Оболонський”), яке значну частину грошових коштів отримує від торгівлі героїном”.

“15.08.2001 року агент під прикриттям вніс в базу інформацію про те, що в м.Києві Григорян Спартак Гвідоновіч займається великими поставками героїну з Донецька до Києва і через “Колю Оболонського” реалізовує його. За останній час він продав близько 1 кг чистого героїну за 85 тис. доларів США за оптовою ціною”, — розповів Лерос.

Також, за словами нардепа, в базі УБОЗ є безліч записів щодо торгівлі героїном членами ОЗУ Тищенко.

“І це мене особисто переконує, що це факт. Ну не можуть на рівному місці співробітники УБОЗ систематично вносити цю інформацію до внутрішньої бази відомства, відкривати на Колю Тищенка кримінальні справи і оголошувати його в розшук”, — стверджує Лерос.

По темі:  Чому російські бізнесмени досі роблять бізнес в Україні?

Микола Тищенко: “рекет і побої”

За словами Лерос, члени ОЗУ Тищенка нібито отримували гроші за “дах” від цілого ряду підприємств і точок, серед яких — Володимирський ринок, ресторан-казино “Волошка” в гідропарку, ресторан “Рішельє”, торгові місця, павільйони та намети біля станції метро “Більшовик” (сучасна назва — “Шулявська”).

Також Лерос заявив, що Тищенко був бригадиром ОЗУ “Савлохов”, одного з найчисленніших угруповань того часу, яке очолював Борис Савлохов. За словами нардепа, цьому ОЗУ належав клуб “Нью-йорк”, в якому “Коля Оболонський” забив ногами відвідувача Вадима Чорноброва, вибивши йому око.

Микола Тищенко та можливе вбивство

Лерос розповів, що Тищенко нібито фігурує у двох кейсах щодо вбивств. Одне з них — про вбивство напарника “Колі Оболонського” по банді “Савлохов” Норіка Амірханяна, яке відбулося прямо на Хрещатику. За словами Лероса, це вбивство вважали “помстою Савлохова”.

“У процесі перевірки було встановлено, що Тищенко спільно з Твердохлібом і Амірханяном безпричинно під загрозою вбивства вимагали 20 000 доларів США у гендиректора клубу “Бінго” Развадовського. Після вбивства Амірханяном Тищенко перейшов на нелегальне становище. Опитано в якості свідків два охоронця клубу, які були очевидцями інциденту. Допитана секретар клубу, яка вказала на Тищенка як на особу, що вимагала гроші у Развадовського”, — розповів Лерос.

Парламентарій заявив що, йому вдалося отримати копію матеріалів цієї кримінальної виробництва, в якому нібито повністю підтверджується те, що Тищенко з компанією вимагали у Развадовського гроші. Втім, цю справу пізніше закрили.

Також, за словами Лероса, у 1998 році Тищенко нібито фігурував у вбивстві, яке сталося в кафе “Франк” на вул. Констянтинівській.

“Він під час бійки забив на смерть відвідувача. Але за цим фактом важко знайти докази, тому що, як заявили в поліції, матеріали цієї справи були знищені. Але внутрішня база УБОЗу нам допомогла знайти подробиці, які доводять, що Коля — це справжній кримінал”, — сказав Лерос.

По темі:  Олигарх Андрей Адамовский придумал нехитрую схему по которой стал монополистом для Минобороны, поставив дизтопливо на полмиллиарда гривен

Лерос у відео звернувся до президента України Володимира Зеленського, зазначивши, що тому не важко самому перевірити інформацію про кримінальне минуле Тищенка.

“Ти можеш одним дзвінком викликати керівника поліції і попросити оперативну інформацію по заступнику твоєї фракції з бази УБОЗ. Він підтвердить все, про що я зараз розповідаю. Хоча, напевно, ти і сам все добре знаєш”, — заявив Лерос.

“Кримінальне досьє Тищенка” (відео)