Хто годує цифрового міністра Михайла Федорова?

Міністерство цифровий трансформації Михайла Федорова – перманентно в шоколаді. Коли урізали бюджет через коронавирус, їм навіть додали грошей, перекинувши з фінансово-господарського департаменту Секретаріату Кабміну.

Президент пробачив Федорову провал з проектом Lift, що не доведений до розуму «Електронний кабінет забудовника» і витік паспортних та водійських даних з “Дії” через чат-бот.

На місцевих виборах Федоров знову курирує Діджитал-блок. Працює в зв’язці із заступником глави ОП Сергієм Трофімовим і його запорізькою командою. В кінці грудня вони взяли в ОП фахівця з кібер-безпеки Єгора Папишева, який раніше працював в “Петрокомерцбанк” і казахської фірмі “Царка“, але родом теж із Запоріжжя. Тепер Офіс Президента ловить хакерів і викриває спамерських пошукових роботів.

Заступники Федорова – це одесит Олександр Борняков, кріптовалютчік з «Самопомочі», Валерія Іонан (спортсменка, жіночий бокс) і дружина Міністра юстиції Дениса Малюськи Людмила Рабчинська (е-Малятко).

Але всім реально керують три людини – Олексій Вискуб, Олександр Риженко і Дмитро Маковський – всі троє з колишнього Держагентства з питань інформаційних технологій та електронного урядування.

Shadow писали, що Риженко і Вискуб співпрацювали з юристом Артемом Афіяном і Віктором Ляхом з Фонду Східна Європа. Заводили гранти на е-уряд і блокчейн для реєстрів. Тепер у них є власний ресурс: бюджет діджіталізаціі країни становить 240 млн дол.

Вони нічого не роблять самі, все скидають на підрядників. Раніше у них на підряді недорого працювали державні НДІ, наприклад, Інститут Стратегічних Досліджень. Зрозуміло, що і “Дію” робили не в міністерстві.

По темі:  НАТО замовило ремонт Мі-17 на заводі «Авіакон». На Росії активно проти