Комік-кандидат Притула насмішив програмою столичного транспорту

Сергій Притула
Сергій Притула

Притула не напружується. Яку програму зі столичного транспорту пропонує комік-кандидат у мери?

Мені сьогодні в руки потрапила передвиборча програма партії “Голос”, яка єдина і для списку на вибори до Київради, і для Сергія Притули як кандидата в мери столиці від цієї ж партії.Вже є якась іронія історії: людина, яка рік тому закликала “голосуй не по приколу!”, сьогодні обіцяє, що він як мер зробить Київ “містом без напрягу”.

Звичайно, в пункти про “без напрягу” входять і обіцянки щодо міського транспорту. Кожен пункт окремо – це “за все хороше проти всього поганого”, а якщо зводити воєдино – програма Притули взагалі нереалізована.

Наприклад, “голосисті” обіцяють, що за 5 років вони закуплять достатньо трамваїв, тролейбусів або автобусів, щоб міський транспорт зміг ходити на 30% частіше, ніж зараз. (Але тут їм треба отримати більшість у Київраді, що для них взагалі нереально).

І що мовляв, після їх приходу до влади, нові забудови в Києві будуть дозволятися тільки за умови, що забудовник запроектує і достатню транспортну інфраструктуру для свого майбутнього кварталу. (Це вони серйозно? Я вже відразу можу намалювати тисячу і одну “схему”, як будуть “обходити” таку норму).

Там є ще одна “добра” обіцянка – мовляв, при їхній владі до будь-якого садочка чи лікарні можна буде доїхати максимум на 10 хвилин (а що, хіба зараз не так?).

Але, мабуть, найбільш феєрична обіцянка – з ‘єднати так званий “Великий Київ” лініями швидкісної електрички і “легкого метро”.

Для початку – у нас немає своїх робочих систем “легкого метро”, щоб таке обіцяти. Ну і також – немає того самого ідеального “Великого Києва”, тобто – злагодженої воєдино влади в столиці і передмістях, щоб можна було координувати зусилля зі створення єдиної транспортної мережі.

По темі:  Притулу спіймали на брехні з передвибочою рекламою

Максимум, що з таким підходом може вийти у Притули-мера – це ще раз запустити і провалити проект “Вишгородського дизеля”.

Денис Григоренко