Квартира на Печерську за $15 000 та котедж за $18 000: нерухомість суддів ОАСК

Про суддю Вовка, власника знайдених у скромній квартирі на Печерську скарбів, складно сказати щось нове. Утім, ми вирішили вкотре подивитися на його колег – як з ОАСК, так і з КОАС. Варто визнати, що і тим, і іншим доволі далеко до суддів з Господарського суду Києва, або ж Печерського районного суду – декларації у них скромніші.

Утім, і вони так само люблять вписувати у декларації вартість нерухомості, яка не відповідає ринковим цінам або “безоплатно користуватися” майном родичі, зазначає Цензор.НЕТ.

13 квітня Володимир Зеленський вніс до ВР проєкт Закону України “Про невідкладну ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва”.

 

Законопроєкт передбачає ліквідацію не лише столичного суду, а також і Київського окружного адміністративного суду, який нині опікується справами Київської області. Замість ОАСК та КОАС має бути створений Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва. І, якщо у самому законопроєкті згадується необхідність “оптимізації видатків державного бюджету”, то коментар президента щодо подання невідкладного законопроєкту набагато емоційніший: “досить сейфів, набитих мільйонами готівки…”

Про суддю Вовка, власника знайдених у скромній квартирі на Печерську скарбів, складно сказати щось нове.

Утім, ми вирішили вкотре подивитися на його колег – як з ОАСК, так і з КОАС. Варто визнати, що і тим, і іншим доволі далеко до суддів з Господарського суду Києва, або ж Печерського районного суду – декларації у них скромніші. Утім, і вони так само люблять вписувати у декларації вартість нерухомості, яка не відповідає ринковим цінам або “безоплатно користуватися” майном родичів.

НОВОПЕЧЕРСЬКІ ЛИПКИ ТА ФРАНЦУЗЬКИЙ КВАРТАЛ

Суддя ОАСК Вікторія Аверкова серед іншої нерухомості декларує квартиру, яка з кінця 2017 року перебуває у спільній власності двох її синів та доньки (по 33,33% на кожну дитину). Це квартира площею 175,9 кв. м у Києві, задекларована вартість якої – 9,1 млн грн. За курсом долара на зазначений у декларації момент придбання це близько 352 тис. дол. Ціна нібито і так захмарна – однак це квартира у будинку за адресою Драгомирова, 20. Це Новопечерські Липки, де на сьогоднішній день квартиру у стані “після будівельників” площею 177 кв. м пропонують за 435 тис., 178 кв. м без оздоблення – за 569 тис., квартири схожої площі з внутрішнім оздобленням коштують до 1,8 млн доларів.

По темі:  Дослідження аналітиків таємної переписки Кремля. Плани Москви про гібридну війну з Україною, методи впливу на уми українців і пряме керування політичними процесами

Одне з відомих судових рішень Аверкової – це дозвіл продовжити забудову Протасового Яру у 2019 році.

Суддя Наталія Добрівська з-поміж іншого декларує право користування набутими у листопаді 2019 року двома будинками батьків у Великій Димерці (Броварський район Київської області). Згідно з декларацією судді, будинок під Києвом площею 232,8 кв. м її батьки придбали за 314 тис. грн – близько 13 тис. доларів на той момент.

Суддя Ігор Качур з літа 2020 року декларує право “проживання” у будинку в Іванковичах під Києвом, що належить Анатолію Миколайовичу Качуру – імовірно, його батькові. Вартість об’єкту нерухомості, згідно з декларацією, “не відома”, зате відома площа – 541,4 кв м.

Суддя Аріна Літвінова у декларації згадує, що їй належить 40% (ще 60% – у власності Ірини Літвінової) квартири площею 102,2 кв. м у Києві, придбаної у травні 2019 року за 2,1 млн грн. За тодішнім курсом це близько 80 тис. доларів – і, звісно, за ці гроші купити квартиру у Києві можна. Однак придбана суддею квартира розташована у ЖК “Французький квартал 2” на Предславинській. І, наприклад, на сьогоднішній день квартиру там площею 86 кв. м у стані “після будівельників” ми знайшли у продажі за 187 тис. доларів.

Пощастило з вартістю нерухомості доньці голови Київського окружного адмінсуду Олега Басая, Анастасії Басай. Згідно з декларацією батька, у грудні 2016 року вона придбала будинок площею 266,7 кв. м у містечку Хотів за 804 тис. грн (на той момент – близько $30 тис).

Суддя того ж КОАС Ярослава Горобцова у 2020 році за 506 тис. (приблизно $18 тис на момент придбання) купила будинок площею 126,4 кв. м у Нових Підгірцях та ділянку там за 22 тис. грн. Судячи з розташування, це нерухомість у котеджному містечку “Балатон”. Найдешевший будинок (таунхаус площею 90 кв. м) там на сьогоднішній день продається за $54 тис., будинки площею 125-130 кв. м пропонують купити за $80-110 тис. залежно від проєкту – але аж ніяк не за $18 тис.

По темі:  Анатолий Шкрибляк ответит перед законом. Генпрокуратура расследует закупки угля у беларуси, россии и ОРДЛО - СМИ

Трохи раніше (навпіл з Лідією Горобцовою, імовірно, сестрою) суддя придбала квартиру у Києві за 420 тис. грн. На момент придбання у березні 2019 року це було близько $15 тис. Це квартира у будинку на вулиці Антоновича у Києві, неподалік від Ocean Plaza. Ціна у декларації – м’яко кажучи, не ринкова.

БЕЗОПЛАТНЕ КОРИСТУВАННЯ ТА СЛУЖБОВЕ ЖИТЛО

Окрема історія – це коли суддям нерухомість ніби і не належить, як і їхнім найближчім родичам – принаймні, дітям та подружжям, що вказані у декларації. Однак нерухомість є, і судді нею “безоплатно користуються”.

Так, наприклад, у “безоплатному користуванні” судді Анни Кузьменко з березня 2019 року є квартира площею 143,9 кв. м у Києві, за адресою Драгомирова 15 (це знову Новопечерські Липки). Власницею чотирикімнатної квартири є Любов Савченко – можливо, родичка судді, а можливо і ні.

Однофамілець та колега Анни Кузьменко, Валерій Кузьменко, з початку 2019 року разом із дружиною звітує про “безоплатне право користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання” квартирою площею 181,6 кв. м у ЖК “Престиж Хол”. Власниця нерухомості – Світлана Гіріна.

Родина судді Богдана Саніна з 2018 року (та, судячи з поданої у березні 2021 року декларації – досі) користується будинком площею 112 кв. м на державних дачах у Кончі Заспі. Згідно з декларацією судді, будинок, який перебуває у нього у користуванні, офіційно орендує Володимир Григорович Яцуба – в.о. міністра регіонального розвитку в уряді Миколи Азарова.

Суддя Андрій Федорчук декларує будинок площею 444 кв. м у Бучі, що перебуває у його стовідсотковій власності з 2006 року, а також недобудований будинок у Бучі площею 131 кв. м. Тим не менш, з 2013 року і дотепер суддя користується наданим Святошинською райадміністрацією службовим житлом – квартирою площею 96 кв. м.

По темі:  "Из России с любовью" - вуха чиїх спецслужб стирчать за розробкою "Дії"

Службовим житлом користується і суддя Олеся Чудак, це квартира на Печерську, хоча також родина судді має традиційно безкоштовний “дозвіл на тимчасове проживання” у будинку площею 145 кв. м у Гатному біля столиці.

На цю тему: Судья Павел Вовк и самолеты (+видео)

Суддя ж Анна Шевченко з КОАС разом із чоловіком (який, як зазначено у декларації, сплачує комунальні послуги) та сином безкоштовно користуються будинком Лідії Шевченко (можливо, матері чоловіка?) у Козині (Конча-Заспа). Як зазначає суддя, влітку 2020 року цей будинок площею 172,5 кв. м було придбано за 2,3 млн грн, приблизно $86 тис. за тодішнім курсом. Ще $11 тис. заплатили за ділянку площею 1099 кв. м. Конкретно цей дім знайти нам не вдалося, однак загалом ціни на землю та нерухомість у Козині суттєво відрізняються від задекларованих. За $85 тис. у Козині на сьогоднішній день пропонується хіба що ось така невеличка споруда.

Валерія Бурлакова,  опубликовано в издании Цензор.НЕТ