«Нафтогаз» заплатить своїй «дочці» близько 2 млн євро за право почитати звіти про самого себе

Наприкінці листопада НАК «Нафтогаз України» і «Укргазвидобування» уклали угоди з «Naftogaz Trading Europe S. A.» на право користування звітністю на загальну суму 1,71 млн євро.

Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на систему ProZorro.

Так, повідомляється, що «Укргазвидобування» заплатить швейцарській дочірній фірмі «Нафтогазу» 1,51 млн євро, сам «Нафтогаз» заплатить своїй «дочці» 0,20 млн євро.

В обох випадках кошти є платою за користування об’єктами інтелектуальної власності за звітами «Naftogaz strategy implementation: Capturing synergies from integration» та «Naftogaz Group: Preparation for Organization Transformation».

В обґрунтуванні закупівлі «Нафтогазу» пояснюється, що кошти будут перераховані в Швейцарію через те, що фірма «Naftogaz Trading Europe S. A.» має виключне право власності на звіт «Affordable energy for Ukraine. Naftogaz Strategy», що було підтверджено листом від «McKinsey & Company Poland Sp. z o.o.». Однак в жодній із закупівель не було пояснено, яким чином і чому це право власності опинилось у швейцарської «дочки» «Нафтогазу», а не у головного офісу «Нафтогазу» в Україні.

Окрім цього, швейцарська фірма повідомила про розробку і можливість надати право користування звітами «Naftogaz strategy implementation: Capturing synergies from integration» та «Naftogaz Group: Preparation for Organization Transformation». Про них також не пояснюється, яким чином, чому і навіщо права власності на дані про «Нафтогаз» опинились у швейцарської компанії.

Також в обґрунтуваннях закупівель не пояснюється чому «Нафтогаз» і «Укргазвидобування» взагалі повинні платити за право почитати звіти про діяльність «Нафтогазу», не пояснюється, чим викликана необхідність в ознайомленні з патентованими звітами.

З системи ProZorro відомо, що це не перші платежі «нафтогазівців» за звіти швейцарській фірмі. Також була угода від 31 грудня 2017 року, за якою «Нафтогаз» мав переказати на рахунок «Naftogaz Trading Europe S. A.» ще 0,15 млн євро. Тоді кошти повинні були заплатити за право прочитати звіт «Affordable energy for Ukraine. Naftogaz Strategy».

По темі:  Володимир Клименко продовжує проводити злочинні банківські оборудки

Відтак загальна сума платежів в Швейцарію за право прочитати звіти про «Нафтогаз» становила 1,86 млн євро, або майже 60 млн грн за поточним курсом.

«Naftogaz Trading Europe S. A.» є 100-процентною дочірньою компанією НАК «Нафтогаз України» і зареєстрована в Женеві (Швейцарія). Компанія була створена в серпні 2016 року на базі «Naftogaz Overseas S. A.». Її директорами є Юрій Вітренко, Ірина Михайленко і Володимир Томаш. «Naftogaz Overseas» була заснована в 2012 році з метою торгівлі нафтою, що видобувається «Нафтогазом» в Єгипті.