Олексій Кодебський – монарх із Борщагівки: як родина селищного голови заробила мільйони

Кодебський — селищний голова уже 34 рік. Петропавлівська Борщагівка межує з Києвом. Земля дорога. Родичі голови отримали чимало землі. Нерухомість є навіть у Криму та в Яремчі. Онук навчався в Бостоні (140 тисяч доларів – 5 років). До того — в приватній школі (майже 16 тисяч доларів – 1 рік). Місцева рада, як виявилося, із Кодебським роздерибанила чимало ділянок у Вумівському лісі. Скарги громади розглянула регламентна комісія облради й звернулася до НАБУ.

Петропавлівська монархія: як розбагатіла родина Кодебського?

Селищним головою Олексій Кодебський став ще при Союзі – у 1983 році. Навіть президент Білорусі Олександр Лукашенко обіймає свою посаду значно менший термін – 22 роки.

До того, як стати селищним головою, Кодебський працював кілька років налаштувальником апаратури на заводі “Електронмаш” і ще 12 років будував свою кар’єру на заводі Укрпром ДТСААФ від радіомонатжника до начальника енерго-механічного відділу. Відповідно значних статків чиновник, який не працював у бізнесі, заробити просто не міг.

У селищного голови Петропавлівки є дві доньки – Інна Шевель та Таміла Яценко. Саме вони за часів головування Кодебського стали землевласницями чималих площ. При цьому Шевель працює лікарем офтальмологом і працює з 2002 року в комунальному закладі (Центрі мікрохірургії ока КМДА).

Але робота у комунальному закладі не завадила Інні Олексіївні Шевель стати керівником ТОВ «ВЕСТАЙ», заснованого майже рік тому. Статутний фонд «ВЕСТАЙ» – 8 мільйонів гривень (з яких 4 внесла Ірина Олексіївна Шевель).
Приватна клініка розміщена ось у цій будівлі.
Це приватна власність Інни Шевель, яку вона мала б придбати за зароблені у комунальному закладі кошти
Держреєстр свідчить, що донька селищного голови є власницею не просто низки приміщень і ділянок у Петропавлівській Борщагівці. У неї є нерухомість у курортній Яремчі та в окупованому курортному Криму.

  • Нежитлове приміщення площею 167,7 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, ВУЛИЦЯ САДОВА.
  • Нежитлове приміщення площею 151,4 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, ВУЛИЦЯ САДОВА.
НЕЖИТЛОВИЙ БУДИНОК ПЛОЩЕЮ 1855,2 КВ.М. ЗА АДРЕСОЮ КИЇВСЬКА ОБЛ., ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА,
ВУЛИЦЯ КРИШТАЛЕВА
  • Земельна ділянка площею 0,6 га за адресою Київська область, село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Кришталева.
  • Земельна ділянка площею 0,5667 га за адресою Київська область, село Чайка, вулиця Печерська.
  • Домоволодіння загальною площею 446,6 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Сонячна.
  • Житловий будинок загальною площею 123,0 кв. м. за адресою місто Яремча, село Поляниця.
  • Апартаменти площею 120 кв. м за адресою АРУ Крим, м. Ялта, смт Курпати, шосе Алупкинське (вказані апартаменти належать Шевель І.О. разом з другою дочкою Кодебського О.І. – Яценко Тамілою Олексіївною).
По темі:  Роман Быковский - солдат РФ, кому жена советовала, как насиловать украинок взят в плен
Фото будинку на вулиці Сонячній в Петропавлівській Борщагівці, який належить звичайному офтальмологу
Інні Шевель
Друга дочка Кодебського — Таміла Яценко — працює в Інституті педагогіки.
Вона також володіє ділянками у Петропавлівській Борщагівці (по вул. Чкалова та по вул. Борщагівська)
Мешканці стверджують, що Кодебський проживає в звичайній хаті по вулиці Чкалова, яка належить його тещі Галині Маслюченко.
Хоча офіційно зареєстрoваний Кодебський по вул. Панаса Мирного ось в цьому палаці біля лісу Регламентна комісія облради виявила, що селищна рада виділяла ділянки не лише за схемами родичам чи підставним, а безпосередньо селищному голові Кодебському, що свідчить про наявність конфлікту інтересів.
Звісно, що землю під сіножать Кодебський не збирався використовувати.

Цільове призначення лісу-сіножаті змінили під забудову.

Земельна ділянка була подарована Кодебським мешканцю Рівненської області, Роману Кричильському, який проходить як фізична особа, через яку продавались квартири на об’єктах будівельної компанії Building Development Holding.

Кодебський на засіданні регламентної комісії облради намагався пояснити, як він став щасливим землевласником:

Так мені виділили цю ділянку, як сіножаті. Мені особисто. Одну єдінствєнну.
Я як працівник сільради підпадаю під указ президента 2002 року, про те, що всі сільські працівники прирівнюються до працівників соціальної сфери.
Які претензії до мене?
Кодебский пояснює як отримав 0,9 га в лісі під сіножаття
До слова, під час землевиділення ділянки Кодебський не головував у сільраді, але депутати не пригадують взагалі голосування за такий землевідвід.

Але, як виявилося, ділянка далеко не єдина. Олексію Кодебському виявилось мало землі в рідному селі. Він разом з дочкою Тамілою ще отримали безкоштовно по ділянці в місті Києві на підставі рішення Київради від 18 грудня 2008 року мікрорайоні Жуляни (Солом’янський та Голосіївський район м. Києва).

По темі:  «S-Group»: что известно об очередной финансовой пирамиде мошенника Романа Фелика и его сообщника Вадима Машурова

Стосовно виділення земельної ділянки Кодебському Олексію в рідній Петропавлівці порушено кримінальне провадження за статтею 264 КК. Нині справа вже знаходиться в Генеральній прокуратурі. У зв’язку з розслідуванням цієї справи 11 листопада 2016 року правоохоронці проводили обшуки у селищній раді та у домівках працівників сільради.

Як селищний голова направив навчатися онуків
до Бостону та в приватну школу?

Місцеві мешканці твердять, що онук Кодебського — Едуард Яценко
(син дочки Таміли Яценко), навчався в приватному університеті в Бостоні.
У 2015 році онук, судячи з інформації у його профілі на Facebook, закінчив навчання і проходив практику в одному з банків Нью-Йорка. Тепер він — Едвард.
У мережі LinkedIn є більш детальна інформація про онука селищного голови Петропавлівки. Тут також йдеться про те, що освіту Едуард Яценко здобув у приватному бостонському Northeastern University.

Навчання на рік, як повідомили нам телефоном у компанії, яка займається організацією навчання за кордоном, коштує 28 тисяч доларів. Це без проживання.

Навчання тривало, як ми бачимо з інформації профілю Едварда Яценка, 5 років. Відповідно сума лише за навчання мала б становити 140 тисяч доларів.

Син працівниці інституту педагогіки так проводить дозвілля.
До того, як поїхати на навчання у Бостон, онук селищного голови відвідував приватну школу Kyiv International School, яка входить до світової мережі шкіл, філіали якої діють у 29 країнах.

Для розуміння рівня доходів батьків, які віддають сюди своїх дітей, з-поміж учнів приватної школи, діти Віталія Кличка, Віри Брєжнєвої, Сергія Реброва…

Тобто селищний «монарх» Петропавлівської Боращагівки віддав онука в школу, куди ходять діти відомих у світі футболістів, боксера та зірок шоу-бізнесу.

Навчання на рік у такій школі в ті часи, коли навчався Едвард Яценко, обходилося десь у 16 тисяч доларів на рік з доплатами.

Онучка селищного голови Іванна Шевель, як свідчать односельці, як і її кузен Едуард, навчається Kiev International School. Не виключено, що продовжить навчання теж за кордоном. Фото з соцмережі свідчить, що вона літала в США, де навчався її брат.

За які гроші лікар-офтальмолог, мати-одиначка, яка раптово знайшла 4 мільйони до статутного капіталу приватної клініки, навчає дитину в такій дорогій школі — невідомо.

По темі:  Вадим Ермолаев сделал финт ушами и заплатил «Украинской правде»

Юному онуку-Едварду, який вже має право подавати документи на отримання землі, пощастило і з мамою, і з землею. Едуард Яценко, який отримував освіту за кордоном, вирішив переконати владу, що працюватиме в Україні задля розвитку селянського господарства. Про це свідчить той факт, що Києво-Святошинська РДА у 2012 році (період навчання онука Кодебського у Бостоні) дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах Софіївської Борщагівки.

Де ще відпочивають онуки селищного голови?
На фото з соціальних мереж видно, його діти та онуки проводять дозвілля в окремому «хуторі» в Вишгородському районі. Але нам поки не вдалось виявити на кого саме оформлена вказана власність.
Роман Титикало голова регламентної комісії облради
«Всі ці обставини викладені в офіційному листі до НАБУ. У найкоротші строки ми просимо внесли відомості до ЄРДР (за ознаками злочину передбаченого ст. 368-2 КК і провести розслідування. Про результати розслідування ми повідомимо громаді»

Громада та члени профільної комісії облради, яка покликана боротися з корупцією, вимагають здійснити ретельне й об’єктивне розслідування викладених фактів й оприлюднити їх.

На Київщині такі випадки збагачення представників місцевих рад непоодинокі.

Його син поїхав, як і внук Кодебського, до США (Лос Анджелес) і отримав 85 га Біличанського лісу для свого кооперативу.

Це по суті ділянка, яка за площею дорівнює землеволодінням сусіднього селища.

Фото: сторінка Алексей Пеший у ВКонтакте
Місцеві депутати та голови місцевих рад можуть збагачуватися за рахунок невідновлювального ресурсу громади — землі.

Делегують їм владні повноваження, якими політики потім зловживають, члени територіальної громади, які під час виборів не задумуються про наслідки свого голосування.

Ірина Федорів
координаторка регіональної мережі ЧЕСНО