Процвітання бізнесу Пінчука в Росії

Компанія Віктора Пінчука «Інтерпайп», яка розміщена в Москві, змогла впорається з економічною проблемами і «перемогти» російські санкції.

До слова, процвітання бізнесу Пінчука не завадили санкції, які Росія ввела проти України в кінці 2018 року. Уже в наступному, 2019 році, “Інтерпайп” експортував в РФ труб і коліс більш ніж на мільярд гривень. Більш того, компанія компенсувала втрату частини замовлень в Росії за рахунок більш дорогих поставок державному “Нафтогазу”.

Згідно з підрахунками ряду видань, тільки на продажу суцільнокатаних коліс в Росію компанії Пінчука заробили понад 200 млн доларів. Знаходяться у відкритому доступі дані контрактів між “Інтерпайпом” і російськими покупцями демонструють те, що лише на українському “Нафтогазі” компанія Пінчука, ймовірно, змогла заробити набагато більше. Наприклад, можна взяти договір між ТОВ “Башнефть-видобуток” (Уфа) і ТОВ “Інтерпайп-М” (Москва) на поставку насосно-компресорних труб виробництва Нікопольського заводу “Інтерпайп Ніко Тьюб” від грудня 2017 року. Російська компанія закуповує труби 73 на 5,5 мм за ціною 52 957,63 рублів за одиницю – або 899 доларів за тодішнім курсом. Такі ж насосно-компресорні труби – 73 на 5,5 мм, від того ж Нікопольського заводу державна “Укргазвидобування” в квітні 2018 роки купує у “Інтерпайпа” по 41 415 гривень за одиницю – чи тисячу шістсот п’ятьдесят одна долар.

Різниця в ціні – 86%, тобто на російський ринок абсолютно однакові труби з Нікопольського заводу були продані за ціною майже в 2 рази нижче, ніж дочірньої компанії державного “Нафтогазу”. Але найцікавіше в тому, що в ціну в 1651 долар для “Нафтогазу” закладений ж / д-тариф на доставку труб від Нікополя до Полтави (!!!) Уточнимо, що відстань складає всього лише 300 км, в той час, як до російської “Башнефть” 2079 км.

По темі:  Россия продолжает терять военные спутники

Але при цьому, українська компанія переплачує за доставку більше, ніж РФ І так, з поправкою на ж / д-тариф для доставки труб різниця в ціні досягає 300% (!!!). Таким чином, за рахунок логістичних витрат продажу труб для “Нафтогазу” несподівано зростає до 150-200%. Для порівняння, інші контракти які укладала компанія Пінчука розбіжності в ціні – в середньому були від 90 до 120%. Причому у всіх контрактах чітко зазначений виробник і конкретна номенклатура товару. Різниця іноді з’являється лише в періодах підписання контракту.

Втім, ринок трубної продукції однозначно не володіє такою волатильністю, щоб часовий проміжок в 3-5 місяців міг пояснити трикратну різницю в ціні.