Сергій Березенко організував схему “Рекламне агентство БПП” у аеропорті “Бориспіль”

Перебування при владі у корумпованій країні означає не лише управління державними процесами, ухвалення рішень, які впливають на життя народу. Це ще й доступ до державних ресурсів, які або прямо розграбовуються, або на яких можновладці розбудовують власний бізнес. Ось, наприклад, головний аеропорт України у Борисполі. Способів заробити на ньому чимало. Скажімо, обслуговування рекламних площ.

Перебування при владі у корумпованій країні означає не лише управління державними процесами, ухвалення рішень, які впливають на життя народу. Це ще й доступ до державних ресурсів, які або прямо розграбовуються, або на яких можновладці розбудовують власний бізнес. Ось, наприклад, головний аеропорт України у Борисполі. Способів заробити на ньому чимало. Скажімо, обслуговування рекламних площ.

Подивимось на міжнародний аеропорт «Бориспіль» – найбільший і найпотужніший аеропорт України. Аеропорт «Бориспіль» обслуговує близько 8 мільйонів пасажирів.

Крім виконання своєї безпосередньої функції – забезпечення авіаперельотів – як і будь-який аеропорт, «Бориспіль» має і неавіаційні доходи. Однак, якщо в європейських аеропортах ця частка складає 41%, то в «Борисполі» – удвічі менше, 20%. Такі цифри наводить «Центр транспортних стратегій». Чому так мало заробляє найбільший аеропорт країни?

Повз увагу не може залишитись той факт, що в аеропорту працюють три приватні оператори реклами: товариства «ІСН Бориспіль», «Веда Х» та «Ін Лайн».

Логічне питання, чому в міжнародному аеропорті мають бізнес саме ці три компанії? Перше, що спадає на думку: чи було проведено «прозорий» конкурс? Як саме та за якими критеріями проводився конкурс? Та чому було обрано саме ці компанії?

Аеропорт «Бориспіль» – державна власність, тому на питання відповідав представник Фонду держмайна.

Відповідь фонду держмайна: «використання майна в аеропорту відповідає Міністерство інфраструктури. Міністерство запропонувало звернутися в держпідприємство «Бориспіль». І нарешті з аеропорту після тривалого очікування повідомили, що в них «не передбачено обов’язок ДП МА «Бориспіль» проводити конкурс з вибору операторів реклами».

Тобто, жодного конкурсу не було, були написані «листи-рекомендації» з яких аеропорт і вибрав собі рекламні фірми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адвокат Павло Богомазов не погоджується з тлумаченнями міністерства і керівництва аеропорту. Він переконує, що операторів реклами треба вибирати на конкурентних умовах, аби держава отримала найвигідніші умови, і за таким принципом: «Треба робити оголошення в державному інформаційному виданні «Відомості приватизації». Що є, таку-то площу, пропонується дати третім особам на стільки-то часу і від такої-то стартової ціни. Будь ласка, шановні, на конкурсній основі надавайте нам свої пропозиції.

По темі:  Сергей Горовой: как подельники Януковича продолжают наживаться на украинцах

Пояснюємо: жодного конкурсу не було. Три компанії отримали можливість працювати у «Борисполі» без попереднього відбору найвигідніших пропозицій.

Найвигіднішу локацію на позаконкурсних умовах для здійснення реклами отримала компанія «Ін Лайн» – це термінал D, звідки здійснюються основні здебільше міжнародні авіа-перельоти.

Тому, подивимось на компанію «Ін Лайн» та її власників уважніше.

Фірма створена зовсім нещодавно – після Майдану, у 2014 році.

На протязі кількох днів, керівництво «Ін Лайну» так і не вийшло на зв’язок. За юридичною адресою, де зареєстрована компанія – її представників чи офісу не має. Це просто адреса, за якою «посередники» масово реєструють свої юридичні адреси – просто місце масової реєстрації не одної компанії.

Відповідно до даних реєстру, номер телефону ТОВ «Ін Лайн» до недавнього часу використовувала ТОВ «Київ Медіа Ресурс». Інфо про компанію

Її засновник: Богдан Бобровський Леонідович, народжений 19.11.1984 у Києві.

Її засновник: Богдан Бобровський Леонідович, народжений 19.11.1984 у Києві.

За даними ЗМІ, він був помічником на той час депутата Київради від Блоку Черновецького, а тепер – народного депутата від Блоку Порошенка Сергія Березенка. Бобровський – бізнес-партнер його батька, Івана Березенка (ТОВ «Науково-технічний центр «Аквакультура»). Цей же номер телефону станом на 3 липня 2017 року значився як контактний і для ТОВ «Українська муза». За даними руху «Чесно», її керівник Олексій Окопний теж був помічником депутата Київради Сергія Березенка.

Окопний Олексій Юрійович, народжений 27.2.1984 у Києві.
Депутатська фракція «Солідарність»

Окопний Олексій Юрійович, народжений 27.2.1984 у Києві.

Депутатська фракція «Солідарність»

Зрештою, цей же контактний номер станом на те ж третє липня фігурує у документах як контактний номер Благодійного фонду «Спільна справа» самого Сергія Березенка. У 2006 він очолював молодіжне крило «Блока Леоніда Черновецького», з 2014 року «Солідарність». Свого часу, його було звинувачено у «роздачі гречки» в ході передвиборчої агитації та використанні «держресурсу» – але суд всі звинувачення зняв. У вересні 2015 увійшов до «БПП».

Березенко Сергій Іванович, народжений 11.4.1984 у Вінниці.

По темі:  Світлана Федорова — як заробити на хворих на COVID-19 і не сісти у в'язницю. ЧАСТИНА 1
Березенко Сергій Іванович, народжений 11.4.1984 у Вінниці.

Схема зв’язку Сергія Березенка із оператором реклами в аеропорту «Бориспіль»

Схема зв’язку Сергія Березенка із оператором реклами в аеропорту «Бориспіль»

Отже, станом на 3 липня цього року спільний номер телефону пов’язував компанії, наближені до Сергія Березенка, та новачка у рекламному бізнесі державного аеропорту – товариство «Ін Лайн».

Дані з реєстру станом на 3 липня 2017 року

 

Так було до того, як ми поставили запитання самому Сергієві Березенку – народному депутату України і заступнику лідера фракції «Блоку Петра Порошенка».

Сергій Березенко вдався до безпідставних обвинувачень: «Я не маю жодного відношення до компаній, які Ви перерахували. І Ваша хамська поведінка – вона просто набридла. Тому що Ви зняли декілька сюжетів… Чому я зараз так себе поводжу? Ви зняли декілька матеріалів, абсолютно неправдивих, які не мають нічого спільного з правдою. От Ви зараз це запишіть і покажіть у передачі. Вам не дають коментарі, тому що Ви брешете в ефір. І Ви обманюєте людей, якщо у Вас вистачить сміливості, у наступній своїй брехливій передачі покажіть цей коментар».

Замість відповідати на запитання журналіста Сергій Березенко перейшов до звинувачень

Сергій Березенко заперечив наявність спільного телефону його фонду і ТОВ «Ін Лайн».

Депутат сів у авто, а вже наступного дня, 4 липня, в реєстрі відбулися цікаві зміни – БО «БФ С.Березенка «Спільна Справа» та товариство «Ін Лайн» синхронно змінили свої контактні номери телефонів.

Зміни в реєстрі 4 липня 2017 року

З новим номером Фонду Березенка, щоб поцікавитися, чому відбулися зміни. Підняла слухавку помічниця депутата Вікторія Чумак: «Номери змінилися в зв’язку з тим, що не додивились просто… Благодійний фонд з’їхав, а номер залишився, не додивилась».

Того ж 4 червня змінила свій номер телефону і ще одна цікава компанія. Вона співзвучна з рекламним оператором у Борисполі, «Ін-Лайн», але пишеться через дефіс. Номер телефона мала той же – (044) 502-65-02.

Фірму заснувала Оксана Авдєєва (Кононенко) – сестра першого заступника глави фракції партії «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Вона була серед засновників фірми до квітня цього року.

Сестра першого заступника глави фракції партії «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Вона була серед засновників фірми до квітня цього року

Оксана Авдєєва (Кононенко) уже фігурувала у сюжетах програми «Схеми» як учасниця бізнес-проектів брата. Зокрема вона була співзасновницею кооперативу «Зеленбудсервіс-К», який за сумнівною схемою отримав землю в Царському селі. Земля зрештою опинилася у президента Петра Порошенка та Ігоря Кононенка, останній звів на ній маєток і оселився там. Знімальна група прийшла в офіс фірми, де офіційно працює Оксана Авдєєва (Кононенко). Сестра політика відмовилася від спілкування, але зазначила, що мала стосунок до компанії «Ін-Лайн».

По темі:  Борис Ганджа и Укрзализныця - афера на тендерах и российский след

Оксана Авдєєва (Кононенко), сестра Ігоря Кононенка

І ще одна цікава обставина: зміни номерів телефону рекламного оператора в Борисполі «Ін Лайн», БО «БФ С.Березенка «Спільна Справа» та «Ін-Лайн», заснованого сестрою Ігоря Кононенка, відбувалися не просто в один день. Ці зміни вносила в реєстр одна людина – Марина Карташова із Шевченківської адміністрації, хоча всі юридичні особи зареєстровані в різних районах Києва.

Всі зміни вносила в реєстр одна людина

Звичайно, можна припустити, що це невчасно виправлена помилка чи просто збіг. Коли рекламний оператор у Борисполі, обраний поза конкурсом, благодійний фонд заступника глави фракції Порошенка та фірма, яку заснувала сестра іншого заступника глави фракції Порошенка, мають спільний номер телефону.

До спілкування зі «Схемами» Фонд Березенка, оператор реклами в «Борисполі» та фірма, заснована сестрою Ігоря Кононенка, мали спільний телефон

Але чому ж усі ці (припустімо, незалежні) структури в один день синхронно вирішили змінювати цей контактний номер? І чому представники всіх цих фірм з-поміж тисяч держреєстраторів обрали одного і того ж?

Після спілкування зі «Схемами» Фонду Березенка, оператору реклами в «Борисполі» та фірмі, заснованій сестрою Ігоря Кононенка, змінила номери одна і та ж реєстраторка

Причому все сталося одразу ж після того, як «Схеми» поставили запитання Сергію Березенку, який заявив, що абсолютно не причетний до рекламного бізнесу в Борисполі.

Ігор Кононенко та Сергій Березенко у залі парламенту

Запит Ігореві Кононенку щодо ролі його та його сестри в рекламному бізнесі на території аеропорту, але відповіді не отримали.

За основу взято статтю та викорастано матеріали: програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»)