Рух «АллатРа» – пропаганда любові «до братського народу» в очікуванні «месії», який дивом схожий на Путіна

З 2011 року на території України фіксується діяльність так званого «Міжнародного громадського руху (МГР) «АллатРа». Інформаційно-аналітичний центр УЦАБ давно звертає увагу на деструктивну діяльність цього «міжнародного громадського руху та його зв’язки з країною-агресором.

Введення санкцій проти телевізійних каналів ZIK, “112 Україна” та Newsone повинно стати прологом для заборони усіх інформаційних проєктів Кремля, які протягом останніх років суттєво активізували свою діяльність у просуванні російських наративів в Україні.

Одним із подібних проєктів є так званий «міжнародний громадський рух «АллатРа», діяльність якого являє симбіоз окультного релігійного культу та завуальованої пропаганди любові «до братського російського народу» в очікуванні «месії», яка дивним чином нагадує лідера країни-агресора В.В.Путіна.

Українські політики та громадські діячи вишукуються у чергу для інтерв’ю, абсолютно не замислюючись: «Хто саме стоїть за лаштунками та фінансує проєкт?». Ба, більше. Керівники руху намагаються використовувати судові інституції для придушення будь-якої критики українських патріотів на свою адресу. 

Інформаційно-аналітична довідка УЦАБ з приводу деструктивної діяльності «міжнародного громадського руху (МГР) «АллатРа» та його зв’язків з країною-агресором була підготовлена наприкінці літа 2020 року. Сьогодні прийшов час дати чесні відповіді на поставлені запитання.

Довідково:

Міжнародний громадський рух «АллатРа» 

(громадська спілка (ГС) «Міжнародний громадський рух «АллатРа»)

Дата реєстрації: 15.07.2014Фактично здійснює свою діяльність з 2011 року

Засновники: 

  1. ТОВ «Аллатра», м. Київ, Печерський район, вул. Круглоуніверситетська, б. 14 (засновник – Яблочкіна Галина Олександрівна (власна доля у статутному фонді – 100%, розмір 500 тисяч гривень), адреса реєстрації – Донецька обл., місто Макіївка; уповноважена особа – Ковалевська Крістіна Олександрівна, вона ж є організатором Координаційного центру міжнародного громадського руху «АллатРА»)
  2. Громадська організація «Міжнародна організація «Лагода», м. Київ, вул. Печерський узвіз, б. 19 (засновники – члени ГО Семочко Андрій Олексійович, Михальчук Андрій Володимирович, Ковтунов Андрій Сергійович)

Має «представництва» у м. Чернівці, Хмельницький, Ромни, Дніпро, Запоріжжя, Кіровоград, Полтава, Харків, Одеса, Київ, Бориспіль, Вінниця, Миколаїв, Львів, Очаків, Маріуполь, Чернігів, Фастів, Суми. Крім цього, функціонери руху «АллатРА» працюють у Російській Федерації та Республіці Беларусь.

Має власні інформаційні ресурси:

  1. персональний сайт «Анастасії Нових»
  2. сайт МГР «АллатРА»
  3. сайт «АллатРА-ТВ» Так звана «офіційна особа «АллатРА-ТВ»» – Данілов Ігор Михайлович, він же – «новий пророк для віруючих усіх релігій» (див. нижче). Виходячи з аналізу контенту інформаційних ресурсів МГР «АллатРА», саме Данілов І.М. є головною публічною особою цього руху.
  4. ютуб-канал «АллатРА» (на 01.07.2020 року понад 180 тисяч підписників)
  5. сторінки «АллатРА» у соцмережах: «в контакте» (на 01.07.2020 року понад 30 тисяч підписників); «однокласники» (на 01.07.2020 року понад 20 тисяч підписників); «твіттер» (на 01.07.2020 року понад 3,5 тисяч підписників); «фейсбук» (на 01.07.2020 року понад 41 тисяча підписників): «телеграм» (на 01.07.2020 року понад 1,8 тисяч підписників).

Крім цього, функціонує понад 70 сторінок у соцмережах та ютуб-каналів регіональних представництв МГР «АллатРА», у т.ч. у населених пунктах України, де зазначені представництва офіційно не зареєстровані. Псевдо-релігійний катехізис МГР «АллатРА» – художня книга духовно-езотеричного змісту «Аллатра», авторство якої приписують дуету Яблочкіної Г.О. – Данілова І.М. (авторський псевдонім «Анастасія Нових»).

Довідково – псевдо «Нових» пов`язано із прізвищем відомої одіозної особистості Росії початку ХХ століття Григорія Распутіна-Нових, який неодноразово згадується у книзі у позитивному сенсі. Порівняльний аналіз змісту книжок (певний літературний талант та широкий кругозір, достатньо багатий словниковий лексикон, а також мистецтво маніпуляції автора чи авторів) із публічними виступами Данілова І.М. (стандартність аргументів, низька ерудованість, використання обмеженого словникового запасу та прихильність літературним штампам) категорично свідчить, що Данілов не має відношення до написання цієї та інших книг руху «АллатРА». Інформація про публічні виступи Яблочкіної Г.О. у відкритих джерелах відсутня.

За вченням «Аллатра» керівнику Данилову І.М. надається особлива релігійна роль. Він позиціонується як «надзвичайна духовна істота та пророк», одночасно і «ангел в тілі», і «реінкарнація» преподобного Агапіта Печерського (для православних вірян), «Машиах» (очікуваний месія в юдаїзмі), «Рігден Джапо» (згідно з тибетськими легендами – «цар Шамбали, за якого має відбутися битва воїнів добра проти сил зла»), «Майтрея» (очікуваний у майбутньому «вчитель людства» в буддизмі) і навіть «імам Махді» («месія» в ісламі).

Довідково:

Данілов Ігор Михайлович, 1968 р.н., колишній мешканець м. Макіївка Донецької області. Працював шахтарем, але залишив професію через отримання виробничої травми. У теперішній час позиціонує себе в якості «доктора мануальної практики, академіка, професора вертеброревітології, академіка», має власну «клініку» у м. Києві. Жодних офіційних патентів, а також підтверджень здобуття ним фахової медичної освіти, присвоєння йому вчених звань «професора» та «академіка» немає.

Яблочкіна Галина Олександрівна, 1971 р.н., колишній мешканець м. Макіївка Донецької області. За матеріалами журналістських розслідувань українських ЗМІ, Яблочкіна – «сірий кардинал» МГР «АллатРА», який безпосередньо керує фінансовими потоками руху. Ії публічна діяльність до 2011 року невідома.

По темі:  Егор Буркин в деле накроторговцев Химпром, почему судья отпустил Егора Левченко подельника Кивы

Видання «Перехрестя», ще одна книжка від МГР «АллатРА» – апофеоз Президента РФ В. Путіна, якого приховано за фігурою персонажу «Номо». У книзі пророцтва про «прихід Номо у цей світ» дивним чином збігаються з біографією Путіна, починаючи з його дитинства і до сьогодення:

Его присутствие на мировой политической арене может положительно повлиять на разрешение глобальной проблемы, которая в ближайшее время охватит все человечество. Эта проблема – выживание цивилизации“.

Чергова книга від МГР «АллатРА» – «Пророцтва майбутнього і правда про минуле» – фактично є збіркою кліше російської пропаганди:

«Миром управляет тайное мировое правительство – архонты. Это мировое зло. Архонты создали историю, установили существующий мировой порядок, управляют народами, внедрили религии, распространяют болезни. А сейчас архонты готовят третью мировую войну. ООН и Лига Наций отвечают интересам архонтов, а НАТО – их “хлыст”. 

Славянский менталитет – вот, что самое страшное для архонтов. Шутка ли, если славянская щедрость души затронет умы других народов, по-настоящему пробудит их души…”

Протягом 2011-2014 років відбувається формування осередків МГР «АллатРА» майже на усій території України, проводяться агітаційно-пропагандистські заходи із вербування нових прибічників шляхом: видання і поширення відповідної псевдо-релігійної літератури, розміщення рекламної інформації в метро, на вуличних біл-бордах, рекламних листівок в громадських місцях, створення тематичних груп у соціальних мережах.

З 2013 року МГР «АллатРА» розпочало поширення своєї окультної ідеології та вербування прихильників у Російській Федерації та Республіці Білорусь.

Довідково: 31.08.2013 на офіційному сайті «Анастасії Нових» розміщено повідомлення: «700 библиотек России и 210 библиотек Беларуси получили в подарок экземпляры книги «АллатРа». Это существенный вклад в дело интеллектуального, культурного развития, расширения кругозора знаний народов этих стран» (у повідомленні наведено список, де зазначено конкретну адресу та назву кожної із  910 бібліотек)

МГР «АллатРА» став об`єктом підвищеної уваги з боку українського суспільства та правоохоронних органів після початку військової агресії Росії в Україну та анексії АР Крим. 

З кінця 2014 – початку 2015 року окремі активісти цього руху все активніше «проштовхували» в український інформаційний простір проросійські тезиси про «необхідность об`єднання слов`янських народів (України, Росії і Білорусії) на засадах всепрощення, миру і любові; необхідності припинення війни, яка заважає побудові в Україні гармонійного суспільства».

Чисельні журналістські розслідування викрили не тільки ідеологічні, але і організаційні та фінансові зв`язки лідерів «АллатРА» з РФ (в якості прикладу наведені деякі посилання на матеріали центральних ЗМІ України):

Січень 2016 року: Видання «Depo.ua»: «Інтернет вразила інформація про діяльність проросійської секти прихильників Путіна в Кіровограді. Насправді ж “духовна” Мережа розростається територією всієї країни»

Лютий 2016 року:«24 канал» та телеканал «ЗІК»:  «В Україні діє нова секта, що пропагує «русский мир», залучає зірок і політиків»(у журналістському розслідуванні мова йде саме про МГР «АллатРА»)

Квітень 2016 року: Видання «Depo.ua»: «”АллатРа”: новое платье короля» (спеціальне розслідування щодо російського походження) 

Вересень 2016 року: Телеканал «1+1»:  «Вера за деньги: как спецслужбы РФ создают популярные секты»(у журналістському розслідуванні мова йде саме про МГР «АллатРА»)

Через викриття прихованої проросійської риторики і зв`язку з країною-агресором, враховуючи остракізм українських ЗМІ та профілактичну роботу правоохоронних органів України, а також через визнання постулатів «вчення» МГР «АллатРА» такими, що суперечать вченню Православної Церкви, «АллатРА» була змушена деактивувати власну інформаційно-пропагандистську діяльність. 

Довідково: у травні 2017 року рішенням Священного Синоду УПЦ КП  було ухвалено:

1. Враховуючи наявні свідчення вважати організацію «Аллатра» («АллатРа») пара-релігійною, а розповсюджуване нею вчення, зокрема викладене в книгах під авторством «Анастасії Нових» – таким, що має синкретичне походження (взяте з християнських, апокрифічних, нехристиянських та окультних джерел) і суперечить вченню Православної Церкви.

2. У зв`язку з цим вважати вказану організацію та її вчення такими, що підпадають під дію Постанов Архієрейського Собору Київського Патріархату від 14 травня 1999 р. (п. 14).Категорично заборонити в Київському Патріархаті підтримку діяльності організації «Аллатра» та розповсюдження в будь-якій формі її вчення і практик.

Фактично, протягом 2016-2018 років агітація та вербування МГР «АллатРА» нових прихильників обмежується соціальними мережами та поодинокими нечисельними зборами-конференціями активістів у різних містах України. Але, починаючи з другої половини 2019 року, відбувається справжній «ренесанс» цього проросійського окультного руху в Україні. 

Різко зростає кількість рекламних біл-бордів та друкованої інформаційної продукції, які пропагують рух «АллатРА», суттєво активізується діяльність активістів «АллатРА» у соціальних мережах, збільшується чисельність різноманітних конференцій та зборів членів руху (як на міжрегіональному рівні в Україні, так й на рівні Україна-Росія-Білорусія), стрімко розвивається ютуб-канал «АллатРА-ТВ», співробітників якого часто запрошують в якості інформаційних партнерів на офіційні заходи.

Функціонери руху намагаються провести телемости з країною-агресором під прикриттям «обміну думками про любов і щастя між пересічними громадянами України і Росії», а також активізують зусилля із залучення до руху (у т.ч. шляхом використання «у темну») відомих українських бізнесменів, політиків, громадських активістів інших організацій, діячів культури та мистецтв (створення необхідних оперативних позицій для кураторів руху від ФСБ). За оцінками експертів та журналістів, така діяльність коштує керівникам МГР «АллатРА» десятки тисяч доларів США, походження яких організацією не розкривається.

Квітень 2019 року

Ексклюзивне інтерв`ю для «Аллатра-ТВ» першого Президента України Л.М.Кравчука відкриває спеціальний цикл «гостей» т.зв. «телебачення АллатРА» на протязі 2019-2020 років за участю: відомого українського співака Іво Бобула, політика Надії Савченко, президента НАМН України Віталія Цимбалюка, голлівудського актора Арнольда Шварценеггера, Народного депутата України Ірини Верещук та інш.

Серпень 2019 року

Миколаївський інформаційний ресурс «nikolaev.stream»: «Вниманию николаевцев: в городе появилась секта, которая разрушает сознание людей»

Вересень 2019 року

Тернопільський інформаційний ресурс «Погляд»: «До Тернополя дійшла секта, за змістом якої Путін має врятувати всіх слов`ян?»

Листопад 2019 року

Вінницький інформаційний ресурс «vilneslovo.com»: «Як в «АллатРа» проводили телеміст з державою-агресором у Вінниці»Ютуб-канал «Аллатра-ТВ» виступає в якості офіційного інформаційного партнера на офіційній церемонії нагородження  “Топ-100 видатних чоловіків Київщини»

Березень 2020 року

Львівський інформаційний ресурс «Високий замок»: «У команді Сивохо – колишня сектантка з пропутінської “АллатРа”»Інформаційний ресурс «Високий замок»: «Послідовники тоталітарної секти погрожують Україні. У Києві з`явились білборди із рекламою нової книги Анастасії Нових “АллатРа”. Ця література є пропагандою “Русского мира”»Ютуб-канал «Аллатра-ТВ» виступає в якості офіційного інформаційного партнера ХХІV загальнонаціональної програми “Людина року – 2019”

Заслуговує на увагу той факт, що до діяльності МГР «АллатРА» активно залучаються родичі високопосадовців українських правоохоронних і розвідувальних органів. 

Як зазначалося раніше, одним із опосередкованих засновників та активістом МГР «АллатРА» є громадянин України Семочко Андрій Олексійович, 1982 р.н. (https://allatra.tv/video/vyiti-za-ramki, https://allatra.eu/ru/publications/vozrozhdenie-kulturnonravstvennyh-cennostej-v-sovremennom-obschestve, http://lagoda.org/ru/component/content/article/25-articles/122-vozrozhdenie).

Зазначена особа – брат одного із колишніх керівників Служби зовнішньої розвідки України Семочко Сергія Олексійовича (родинний зв`язок підтверджено журналістами програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» під час власного розслідування щодо наявності у Семочко С.О. паспорта громадянина РФ, а також нерухомості родини Семочко в анексованому Криму).

Довідково: У вищезазначеному журналістському розслідуванні було оприлюднено спільне фото Андрія Семочко та його дружини – Семочко (Сухініної) Олени Володимирівни,1982 р.н. Остання також є активісткою руху «АллатРА» та журналістом ютуб-каналу «АллатРА-ТВ» (https://ru-ru.facebook.com/100006798607114, https://vk.com/id27647962, https://ok.ru/profile/241844622047/video/ ).

Але діяльність МГР «АллатРА» не обмежується Україною. Як свідчать повідомлення російських місцевих інформаційних ресурсів та окремих центральних ЗМІ (Интерфакс, Московский комсомолец, РЕН-ТВ та інш.), саме з 2019 року (фактично, одночасно з Україною) рух «АллатРА» розпочинає широкомасштабну рекламно-інформаційну компанію у деяких периферійних регіонах Росії, а також у Білорусії.

На центральних вулицях Челябінська, Хабаровська, Самари, Ростова, Омска, Новосибірська, Краснодара (в РБ – Мінська, Гомеля, Вітебська) та деяких інших населених пунктів встановлюються спеціальні біл-борди з рекламою МГР «АллатРА», вільно організуються регіональні конференції активістів руху.

Представники т.зв. «АллатРА-ТВ» безперешкодно акредитуються на офіційні державні заходи високого рівня (наприклад, 23-24 жовтня 2019 року на Економічному форумі «Росія-Африка» за участю вищого керівництва РФ), а також запрошуються в якості офіційних інформаційних партнерів різноманітних російських пропагандистських проєктів (наприклад, «Людина року 2020 – Дорога до Перемоги» у Москві, присвяченого 75-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, за участю відомих російських політиків і діячів культури, національного форуму журналістів у м. Сочі “Вся Росія-2019“):

Березень 2019 року

Інформаційний ресурс Ростовської області «bestoftaganrog.com»:«Украинская секта «АллатРА» в Ростовской области»

Серпень 2019 року

Інформаційний ресурс Самарської області «progorodsamara.ru»: «В Самаре на большом баннере разместили рекламу украинской религиозной организации «АллатРА»

Вересень 2019 року

«Московский Комсомолец»: «Присутствие украинской оккультной секты «АллатРа» в регионе тревожит свердловчан»Белоруське видання «gp.by»: «Гомельчан вербует общественная организация с Украины: адепты собрали 180 тысяч долларов на раскрутку и верят в пришельцев» (детальне розслідування щодо деструктивної діяльності цього руху в Білорусі)

Жовтень 2019 року

«В Минске прошла открытая конференция «Проекты Международного общественного движения «АллатРА» с участием участников движения из Белоруссии, Украины и Германии»

Січень 2020 року

Інформаційний ресурс Челябінської області «u24.ru»: «Занимаются извращенными сексуальными практиками»: южноуральцев вербуют в опасную секту «АллатРА»Інформаційне агентство «Интерфакс»: «Челябинская епархия предупредила о вовлечении детей в опасный украинский психокульт»

Лютий 2020 року

Інформаційний ресурс Хабаровського края «Vesmatoday»: «”ВМ” рассказал о новом культе в Магадане – движении “АллатРА”. Его создал обычный врач»Телеканал «РЕН.ТВ»: «РЕН ТВ выяснил, чем занимается организация «АллатРА», завлекающая россиянок»Інформаційний ресурс Омської області «Оm1.ru»: «В Омске появилось опасное псевдорелигиозное движение («АллатРА»): последователи верят в инопланетян и Путина» 

Березень 2020 року

Інформаційний ресурс Новосибірської області «SIB.FM»: «Реклама оккультной секты «АллатРА» появилась на новосибирских дорогах»

Активна рекламно-пропагандистська компанія МГР «АллатРА»  відбувається без ЖОДНИХ санкцій з боку правоохоронних органів РФ та РБ, а також без ЖОДНОЇ протидії з боку керівництва Російської православної церкви. 

Поодинокі звернення окремих кліриків РПЦ середньої ланки (наприклад, звернення у січні 2020 року місіонерського відділу Челябінської єпархії РПЦ) щодо необхідності заборони в РФ руху «АллатРА» («Движению “АллатРа” – очередному сатанинскому культу – не место в России») залишаються без уваги з боку керівників російської духовної та світської влади.

Все це відбувається на фоні агресивного придушення ФСБ РФ окремих християнських релігійних організацій, які вільно функціонують в ЄС та США: «свідків Ієгови», «баптистів», «п`ятидесятників» та інших. 

Довідково: на 01.11.2019 року 298 «свідків Ієгови» стали фігурантами кримінальних справ в Росії за власні релігійні переконання.

Дивним чином, але МГР «АллатРА» здійснює свою діяльність в РФ без реєстрації, а витрачання нею десятків тисяч доларів США на рекламну-пропагандистську компанію не викликає ЖОДНИХ питань у фіскальних органів РФ. 

Усе зазначене надає вагомих підстав вважати, що одночасне і скоординоване поширення руху МГР «АллатРА» в Білорусії і Росії здійснюється за ініціативи та під контролем ФСБ РФ. МГР «АллатРА» є своєрідним «троянським конем» російських спецслужб

При цьому, російські активісти цього руху (кількість яких в РФ обмежена) виконують роль «статистів» російських спецслужб з метою:

– створення картинки-ілюзії для української аудиторії щодо «взаємного бажання народів Росії, Білорусії і України до скорішого об`єднання на засадах всепрощення, миру і любові»;

– створення картинки-ілюзії для Заходу щодо «існування релігійної свободи в РФ» та відволікання уваги від репресій ФСБ по відношенню до «свідків Ієгови», «баптистів», «п`ятидесятників» та представників інших християнських організацій в Росії.

Довідково: необхідно ще раз акцентувати увагу, що активне «рекламне поширення» руху «АллатрРА» в Росії обмежується кількома периферійними регіонами та пильно контролюється спецслужбами РФ. При цьому, ФСБ оперативно і жорстко ліквідовує будь-які ініціативні спроби російських активістів використати рух «АллатРА» для прикриття власної опозиційної діяльності проти Кремля.

Так, у вересні 2019 року ФСБ затримала координатора регіонального відділення «Лівого фронту» в Ростовської області С.Шуригіна за створення «Всесвітнього визвольного руху «Народне братство АллатРА». ФСБ звинуватило Шуригіна у тому, що він «создал боевую группу для «борьбы с евреями и представителями ортодоксальных иудейских религиозных объединений».

При цьому, російські спецслужби цинічно ігнорують, що ідеологія «Лівого фронту» базується саме на антифашизмі і інтернаціоналізмі, а сам Шуригін неодноразово публічно засуджував прояви антисемітизму в російському суспільстві.

Показово, що вже наступного дня після затримання, МГР «Аллатра» офіційно повідомив, що Шуригін не має жодного відношення до цього руху.

Необхідно зазначити, що з 2019 року функціонери МГР «АллатРА» (правильніше – куратори «АллатРА» від російських спецслужб) намагаються охопити деструктивним впливом цього окультного руху не тільки мешканців пострадянських країн, а і представників країн Заходу.

За повідомленнями офіційних ресурсів МГР «АллатРА»: «11 мая 2019 года на платформе Международного общественного движения «АЛЛАТРА» состоялось уникальное событие глобального масштаба – международный телемост «ОБЩЕСТВО. ПОСЛЕДНИЙ ШАНС». Стартовало это грандиозное событие в г. Атланта, штат Джорджия (США)».

Довідково – під час конференції відбувалося онлайн-включення регіональних конференцій з України, РФ, Беларусі, Казахстану, Молдови та інш. (на 01.07.2020 понад 167 тисяч переглядів)

У такий спосіб російські спецслужби РФ намагаються розшири коло прихильників Росії та її лідера В.Путіна в США та Європі (створити необхідні оперативні позиції в країнах Заходу). У цьому вбачається намагання ФСБ РФ заздалегідь «заручитися міжнародною» інформаційною підтримкою» на випадок спроби ліквідації в Україні у законний спосіб цього проросійського окультного руху. Це суттєво ускладнює роботу вітчизняних правоохоронних органів (МВСУ та СБУ) із захисту національних інтересів України.