За інформацією наших джерел, близьких до керівництва МВС у Миколаївській області, Світлана Федорова, використовуючи службове становище, встановила додаткову оплату у розмірі 300% заробітної плати деяким працівникам медустанови, які не мали безпосереднього відношення та не були задіяні у реагуванні на випадки коронаві 19 (порушуючи положення п. 1 Постанови КМУ від 23.03.2020 № 246). Крім того, в ході розслідування зазначеного кримінального провадження було виявлено факт дублювання виконаних будівельних робіт та подальше заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться про контракт із ТОВ “Будівельна компанія “Інтербуд” з якою у 2020 році було укладено договір з ремонту приміщень лікарні на загальну суму 2 млн. 565 тис. грн. В той же час, ТОВ “СП “Нібулон” надало благодійну допомогу КНП, під час якої було виконано ремонт будівель лікарні на загальну суму 16 млн. 460 тис. грн. У зв’язку з вищевикладеним, виникла ймовірність внесення до актів приймання виконаних будівельних робіт посадовими особами КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» свідомо неправдивих відомостей. Згідно з офіційними даними, метою проведення обшуку було виявлення та вилучення відповідної документації.
Разом з тим, за іншою версією, ще однією можливою причиною для проведення обшуків стала інформація про вимагання Світлани Федорової грошових коштів з пацієнтів та відмови у наданні медичної допомоги хворим COVID-19 похилого віку та з тяжким перебігом хвороби. Своє рішення про відмову у наданні медичної допомоги хворим Світлана Федорівна відкрито мотивувала тим, що такі хворі можуть не вижити, і вона не має наміру “псувати статистику померлими, оскільки це знижує рівень державних виплат”. Нагадаємо, Федорова у вересні 2020 року відмовлялася приймати в “інфекційку” пацієнтів із COVID-19 з самого міста Миколаїв, відправляючи всіх до міськлікарні №1, хоча згідно з офіційними даними “інфекційка” у той період була заповнена лише на 52%. З тих пацієнтів, яким Світлана Федорова дозволяла проходити лікування від COVID-19 у підконтрольній їй медустанові, в приватному порядку були потрібні кошти в розмірі 500 у.о. виступив на захист Федорової, назвавши обшуки Національною Поліцією у Миколаївській інфекційній лікарні у рамках відкритої кримінальної справи “самоврядністю”?
Нагадуємо, що раніше Світлана Федорова відмовлялася ділитися апаратами ШВЛ, що не використовуються, з іншими медустановами Миколаївської області, у тому числі з пологовим будинком, мотивуючи тим, що від кількості апаратів ШВЛ у лікарні залежить рівень зарплати її співробітників, і не важливо, працюють ці апарати чи ні. “Працюють вони одночасно чи ні – не ваша справа. І кожен апарат, ну так вигадала НСЗУ хитро формулу, від кількості апаратів залежить зарплата моїх співробітників.” – Заявила Світлана Федорова на своїй сторінці у Фейсбук.
У розпал пандемії та жорстких карантинних обмежень 15 січня 2021 року чоловік Світлани Федорової Микола Ісайкін придбав в автосалоні нову іномарку KIA Sportage за 610 тисяч гривень, при цьому його офіційна зарплата за весь 2020 рік склала вдвічі менше, ніж вартість самого автомобіля. Щоб зрозуміти, звідки в сім’ї головного лікаря Федорової з’явилися кошти на таку дорогу покупку, досить згадати, як у квітні 2020 року близький друг та покровитель Світлани Федорової екс-начальник миколаївського УСБУ Віталій Герсак порушив кримінальну справу на керівництво Миколаївської облдержадміністрації.через те, що ті на тиждень затримали виділення грошей миколаївській “інфекційці”. “Спілкувався щойно з Федоровою ось вона пішла зі сльозами на очах, каже: “Я не знаю, як дивитися зараз підлеглим у вічі. Я сьогодні мала виплатити аванс, а я не знаю, що їм сказати”. Хочу попросити вас усіх, будь ласка, не давайте розповідати слова, казки або доводити один одному, хто не зібрався. Давайте просто максимально швидко зберемося і максимально швидко виділимо гроші, щоб наші медики працювали і не мали жодних питань. Виділили? Проблема у чому? Хтось може відповісти? Я вам заявляю, що з сьогоднішнього дня буде відкрито кримінальне провадження за цим фактом”, – сказав Віталій Герсак. Те, що виділені з бюджету кошти, як і частина спонсорської допомоги, йшла не на потреби миколаївської “інфекційки”,а на покупку дорогих авто для головного лікаря говорили місцеві активісти та писали ЗМІ.
Дивує і те, що у Світлани Федорової заробітна плата 135 тисяч гривень на місяць, а у працівників 6000 – 8000 гривень.
Як бачимо, головлікар Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова, прикриваючись добрими намірами та своїм дахом у вигляді політичної сили “Наш Край”, бере гроші і від спонсорів, і від пацієнтів, і від держави. Ось тільки ці гроші осідають у її особистій кишені. Залишається відкритим питання: чому правоохоронці так довго не звертали уваги на явну невідповідність між розкішним способом життя та скромною декларацією Світлани Федорової?
Просимо це журналістське розслідування вважати офіційним запитом до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань з проханням перевірити викладені у статті факти та вжити заходів відповідно до компетенцій.
Далі буде.