Українці розчарувалися у Зеленському, вони почуваються зрадженими – Le Monde

За півтора роки президенства Володимир Зеленський стрімко втрачає підтримку громадян, які почуваються “зрадженими у своїх надіях”.

Про це пише найвпливовіша французька газета Le Monde у статті “Нас зрадили!”: в Україні розчарування від президентства Зеленського”. На переконання журналістів видання, український глава, який обіцяв боротися з корупцією, нібито стикається з впливом олігархів у своєму оточенні, а у роботі Зеленського дійсно спостерігається спад.

Його головна обіцянка викорінити корупцію, як сказано у матеріалі, може так і залишитися словами, що ставить під загрозу життєво важливу підтримку з боку іноземних кредиторів, а також усі вжиті зусилля після проєвропейської революції на Майдані 2014 року.

Газета пише, що виборців у 2019 році підкорила критика еліти з боку колишнього гумориста, “який тільки робив перші кроки в політиці і був відомий головним чином завдяки ролі президента в телесеріалі”.

На хвилі історичного результату на президентських виборах (73%) і абсолютної більшості місць в парламенті його партії “Слуга народу”, Зеленський, як сказано у статті, був переконаний, що йому під силу швидко все змінити. Однак, півтора роки по тому виборців охоплює розчарування.

“Нас зрадили! Ми думали, що він буде близьким до народу і позбавить нас від корупції, але він так нічого і не зробив. Хочу, щоб він пішов!” – наводить видання слова робітниці заводу з Кривого Рогу Ірини Уманської.

Французьке видання наголошує, що загрози для боротьби з корупцією виходять нібито з самого оточення президента: “у березні 2020 року, менш ніж через рік після вступу на посаду, Зеленський змінив уряд, вважаючи його результати незадовільними. Усі реформатори були звільнені”.

На ключових постах, як пишуть журналісти, з’явилися “неоднозначні фігури”, вихідці з клану колишнього проросійського президента Віктора Януковича. Наприклад, заступник глави ОП Олег Татаров.

По темі:  Що не так з будівництвом метрополітену у Дніпрі й кому вигідне затримання Микитася?

“Його ім’я добре відоме колишнім демонстрантам з Майдану: він був прессекретарем поліції і називав їх “злочинцями”, – нагадало Le Monde.

У грудні 2020 року Зеленський заблокував притягнення Татарова до відповідальності у корупційній справі.

“У Зеленського немає з цього питання чіткої позиції. Він працює з корупціонерами, чиї інтереси йдуть врозріз з українськими. Чому він це терпить?”, – зазначила у коментарі виданню директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

“Знайомі з президентом люди вказують ще на одну слабкість: “Йому хочеться, щоб його любили”. Популярний актор звик до похвальних відгуків і, мабуть, важко сприйняв першу критику на президентській посаді. За словами колишніх співробітників, дійшло до того, що зараз він живе в “міхурі” і приймає рішення лише опираючись на опитування”, – зауважує французький часопис.

Дар’я Каленюк також зазначила, що Зеленський нібито більше не контролює власну партію – щонайменше 80 депутатів зараз на боці олігархів. Вони просувають нібито проросійську риторику.

“Їх купили. Купити депутата дуже просто”, – впевнена антикорупційна активістка. За її словами, тариф становить 2000 доларів на місяць, що вдвічі більше за їх зарплату.

Le Monde пише: багато оглядачів переконані, що за цими спробами саботажу стоїть Росія, з якою Україна веде війну на Донбасі.

“Москва прагне зруйнувати антикорупційну систему України, щоб перешкодити їй закріпитися в Європі. Вона знає, що від цього залежать кредити МВФ і ЄС. Якщо їх більше не буде, Україні доведеться повернутися до Росії”, – наводить слова Романа Маселка французьке видання.

Як стверджують у статті журналісти, дива, на яке сподівалися виборці Зеленського, поки не відбулося.

За словами ексгенпрокурора України Руслана Рябошапки, ситуація близька до тієї, що була у 2013 році, коли Віктор Янукович розвернув країну від Європи до Росії.

По темі:  ОПУ створює пул блогерів, які говоритимуть про позитивні тренди у внутрішній політиці — радник Єрмака

“Сподіваюся, Зеленський не зробить те ж саме. Це було б дуже небезпечно для суспільства. Воно не готове це прийняти”, – сказав він у коментарі виданню.

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Зеленський порівняно із президентськими виборами у 2019 році втратив 18% підтримки виборців, його головний опонент п’ятий президент Порошенко натомість наростив підтримку на 20%.