В ДП “Дія” паніка. Їх зловживання будуть перевіряти

День 16 грудня 2020 року у «дієвих» не задався з самого ранку: у високопосадовців «запаморочення, валідол, серцеві напади та виклики швидких», і це не від ковіду чи непогоди — в підвідомче Міністерству цифрової трансформації ДП «Дія» з терміновою перевіркою зайшла Державна аудиторська служба не очікуючи завершення року.

Часу на «зачищення хвостів» нема — тож перевіряти будуть по «гарячим слідам«, і може вилізти все «що накосячили«, а порушень там — «будь здоров скільки«.

І хоча перевірка ініційована на звернення народного депутата України Михайла Крячка (голови парламентського Комітету з питань цифрової трансформації, давнього друга та бізнес-партнера цифрового віце-прем’єр-міністра Михайла Федорова) — «злі язики» авторитетно стверджують, що найбільш «замарані» у «прошльопах» в діяльності ДПшки та фінансових зловживаннях терміново «оформлюють папірці», за якими вони вже давно «не дієві» і тому до будь-якої відповідальності притягнуті бути не можуть.

Інші ж джерела зі «слуг народу» заспокоюють: великого публічного скандалу не буде — перед отриманням майже двохмільярдного фінансування на 2021 рік Федоров та Крячко хочуть побачити для себе реальний стан справ з фінансовими документами в ДП «Дія» і Мінцифрі, призначити винних та позбутися їх.

Фактично, це може бути запрошенням Держаудитслужби перевірити знання та вміння працювати тих, кого вони понабирали у 2020-му, а також певна «підстраховка» щоб розпочати нові бюджетні процеси у 2021-му правильно, «без косяків».

Третій варіант, який теж озвучувався: «зачистити після себе все перед звільненням» — ми поки що не розглядаємо.

Так чи інакше, перевірка буде тривати аж до кінця квітня 2021 року — тож, в залежності від політичної ситуації в країні та інших розкладів, у аудиторів ще буде час та можливість змінити попередні домовленості з депутатами та урядом, якщо такі на сьогодні дійсно є.

По темі:  Наталья Целовальниченко и другие дети лейтенанта Шмидта на службе интересов «ЛДНР»

Правова інформатика