Як Зеленський допомогає Лукашенко та його «гаманцям» відмивати та ховати гроші в Україні.

24 грудня міністр Кулеба розставив акценти у взаєминах між країнами. Санкції вводити проти цілої країни ми не будемо, але точково працюватимуть за всіма бізнес-напрямками, всі наші органи: СБУ, МЗС і РНБО.

Відразу виникає питання до наших чиновникам, взагалі є розуміння що робить права рука у лівій? Складається відчуття, що хтось у владі свідомо допомагає Лукашенко видавши дозвіл на покупку БТА-банку – «гаманцю Лукашенко». Маємо на увазі АМКУ, адже ще на початку листопада було зрозуміло, що маховик санкцій заходу тільки починається.

«Гаманці Лукашенко» досить вільно почуваються у нас в країні, особливо один, це Микола Воробей, він також є партнером Віктора Медведчука. Медведчук допомагає Воробею і собі, так як сам вже знаходиться під санкціями, робити бізнес в Україні. Тепер вирішив допомогти купити банк, і в цьому звернувся за допомогою до Єрмаку, який нагнув «антимонопольний комітет» і той видав дозвіл. Адже Воробей, це не тільки нафта, це ще і бітум, який масово використовується в проекті «Велике будівництво». Банк же потрібен партнеру Лукашенко для відмивання грошових коштів, які згодом планується вкласти в покупку українських активів, через програму великої приватизації.

Схема дуже красива: у нас запрацювали, нас же і купили, а гроші сховали.

Зрозуміло що санкції ЄС введені зараз – це ще тільки початок, поки їх ввели персонально проти Воробея, але слідом будуть і проти його компаній, і пов’язаних активів.

Вчора в спішному порядку білоруський олігарх переоформив всі свої бізнеси на менеджерів.

Будь-яке партнерство з оточенням Лукашенко – дуже токсичне і Зеленський та його оточенням отримають наслідки.

Почнемо з малого, що підтвердив сьогодні Кулеба: У Зеленського немає запрошення на інавгурацію до Байдена, у Тіхановскої є, вона ж в січні планує з візитом до нас, відразу після відвідин Вашингтону.

По темі:  Олександр Ольшанський якого призначають керувати центром дезінформації підтримує російські та пропагандистські сайти

ЄС і США – наші союзники вводять санкції проти Білорусі, Україна ж навпаки допомагає пособникам – партнеру Медведчука і спонсору придушення протестів у Білорусі.

З урахуванням прийняття США однозначної позиції з Білорусі та Тіхановскої в якості національного лідера, будь-які загравання Зеленського з оточенням Лукашенко можуть дорого коштувати, і не тільки в плані втрати іміджу. Піар-еффект від статті в New York Times такими бездумними вчинками перетворюється в 0. В результаті – не запрошення на церемонію вступу на посаду президента Байдена.