Генпрокурор Ірина Венедіктова почала становлювати контроль над корупційними та злочинними грошовими потоками

Не пройшло багато часу, як новий Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова почала роботу із встановлення контролю над корупційними та злочинними грошовими потоками.

Кардинал Венедиктова та її мушкетери

Але такий важкий тягар не подобається нести жінці, і тому вона переклала ці обов’язки на своїх вірних мушкетерів.

Частина мушкетерів Ірини Венедіктової надовго залишилась в ДБР, куди остання незаконно без відкритого і прозорого конкурсу протягнула своїх наближених земляків на посади своїх заступників – Олександра Соколова та Олександра Бабікова.

Олександр Соколов пройшовши тривалу службу в правоохоронних органах, опанував навички із встановлення контролю над злочинними грошовими потоками в Харківському регіоні.

Працюючи у ВБ ГУ МВС в Харківській області Олександр Соколов опановував перші навички роботи касиром із збору щомісячної данини, а потім протягом 2015-2019 років, працюючи в ГУ контррозвідки УСБУ в Харківській області, постійно отримував кошти від керівництва оборонних підприємств Харківської області (ДП «Завод імені В.О.Малишева», Харківський бронетанкових завод та інші), закриваючи очі на факти корупції з їх боку та використання контрабандних запчастин із Російської Федерації.

За підтримки Першого заступника Голови СБУ Руслана Баранецького, в серпні 2019 року Олександра Соколова призначено Першим заступником начальника УСБУ в Харківській області, після чого останній почав примушувати підлеглих керівників брати участь у корупційній діяльності та вимагати від них частину незаконно зароблених коштів для подальшого скерування керівництву СБУ.

При цьому, Олександр Соколов більшу частину коштів залишав собі, а Руслану Баранецькому щомісячно привозив лише 50 тис. доларів США.

Після призначення Ірини Венедіктової в.о. Директора ДБР, за сприянням останньої Олександр Соколов був призначений її заступником.

Дружина Олександра Соколова – Ганна Вікторівна після звільнення в квітні 2018 року з посади старшого слідчого ГУ ДФС у Харківській області працювала в юридичній фірмі Ірини Венедіктової ТОВ “Перегрін Кепітал Груп” (засновником якої є свекруха останньої — Колесник Наталія Габідівна).

Кошти, отримані від корупційної діяльності Олександр Соколов вкладає в об’єкти нерухомого та рухомого майна, які оформлює на своїх батьків Соколова Володимира Володимировича (працює начальником РСВ Харківського метрополітену) та Соколову Тетяну Петрівну (пенсіонерка).

Родина Соколових володіє майном, яке не відповідає рівню отриманих нею доходів.

Тут і придбання криптовалюти, вартість якої на крипто-ринку на той час перевищувала офіційну в сотні разів, і позика у розмірі 270 тис. грн. від Олександра Черепинського (наближена до Євгена Жиліна особа, якій після загибелі останнього перейшли усі бізнес активи та контроль над контрабандою та діяльністю конвертаційних центрів у Харківському регіоні).

Про Олександра Бабікова вже багато написано у ЗМІ щодо його кар’єри в органах прокуратури та адвокатурі по захисту Віктора Януковича.

Інших мушкетерів Ірина Венедіктова переводить за собою, у якості радників та помічників.

Це ЄВГЕН УСТИМЕНКО, який раніше був радником Венедіктової в ДБР, а зараз обіймає аналогічну посаду в Офісі Генерального прокурора.

Колишній прокурор Головної військової прокуратури Євген Устименко нічим не запам’ятався під час своєї роботи в органах прокуратури, але раптом виявилось що його дружина — Олена Устименко є досить наближеною до Ірини Венедіктової, і зараз обіймає посаду останньої –завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського університету ім. Каразіна.

І прокурорська кар’єра Євгена Устименка дала новий стрімкий поштовх.

На даний час Євген Устименко під час зустрічей із своїми знайомими активно вихваляється особливою наближеністю до Генерального прокурора України, заявляючи що на нього покладено обов’язки проводити переговори із зацікавленими особами щодо закриття (зупинення) за матеріальну винагороду любих кримінальних проваджень, а також лобіювати призначення зацікавлених осіб на керівні посади в органах прокуратури.

САМЕ У «РІШАЛОВІ» РОДИНА УСТИМЕНКО МАЄ НЕАБИЯКІ ДОСЯГНЕННЯ, НАПРИКЛАД –

незаконне звільнення від іпотеки АКБ “УКРСОЦБАНК” (правонаступник – ПАТ “Альфа-Банк”) нежитлових помешкань за адресою: м. Харків, провулок Короленка, буд. 19, загальною площею 410 кв. м., які належать дружині Євгена Устименко.

Завдяки впливу матері Євгена — Устименко Валентини Євгеніївни (на той час Секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) судові інстанції відмовляли АКБ “УКРСОЦБАНК” у задоволенні позовів, а Устименко Олена Анатоліївна і надалі володіє зазначеною нерухомістю та отримує дохід від оренди, а самому банку нанесено збитки у розмірі $ 1 МЛН. НЕПОВЕРНЕНОГО КРЕДИТУ.

ОЛЕКСАНДР ВАТУТІН працюючи прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України неодноразово за матеріальну винагороду незаконно закривав кримінальні провадження щодо «відомих королів контрабанди» та повертав їм раніше вилучені предмети контрабанди.

Вказані корупційні успіхи Олександра Ватутіна неодноразово розглядались Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів і не пройшовши атестацію прокурорів звільнився на початку січня 2020 року

Але наближені зв’язки Олександра Ватутіна до «королів контрабанди» Вадима Альперина, Віктора Шермана  стали до нагоди Ірині Венедіктовій.

Можна навіть нагадати, як майстерно Олександр Ватутін контролював весь ринок постачання в Україну кавової продукції, здійснюючи тиск на окремі компанії та примушуючи платити останні за невтручання в їх діяльність в ході досудового слідства у кримінальному провадженні №32018000000000009 від 19.02.2018 за ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ряду суб`єктів господарської діяльності при проведенні митного оформлення в режимі імпорту кавової продукції, службового підроблення та зловживання службовим становищем службовими особами ДФС.

Саме на Олександра Ватутіна покладено «важкий обов’язок» налагодження тісного співробітництва з основними контрабандистами України, щоб потоки грошових коштів від контрабанди не оминали Офісу Генерального прокурора.

І останній – ДМИТРО ЛІТКЕВИЧ, колишній співробітник СБУ, бізнесмен та відомий шахрай з Харкова, зараз у невідомо якому статусі бере участь у нарадах, що їх проводить Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

На Дмитра Літкевича покладено налагодження співпраці з основними представниками ІТ-ринку, щоб потоки коштів від завищення виконання ними тендерних закупівель, протікали через Офіс Генерального прокурора.

Але РОДИНА ЛІТКЕВИЧІВ РОЗВЕЛА НА ГРОШІ БАГАТО БІЗНЕСМЕНІВ ЯК В УКРАЇНІ, ТАК І ЗА ЇЇ МЕЖАМИ, а обіцянки Дмитра перед Іриною Венедіктовою ТАК І ЗАЛИШАТЬСЯ ОБІЦЯНКАМИ.

Батько Літкевича – Олександр Іванович, понад 10 років переховувся від слідства у кримінальному провадженні № 12012200040000048 (Зарічний РВ УМВС України в Сумській області) за скоєння злочину, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України за фактом заволодіння шахрайським шляхом у 2008 році коштами в сумі $ 100 тис.

Крім того, родина Літкевичей незаконно звільнила від іпотеки
АКБ “УКРСОЦБАНК” (правонаступник – ПАТ “Альфа-Банк”) 
житловий будинок літ. “А-2” загальною площею 568,2 кв.м., житловою площею 164,2 кв.м. та земельну ділянку площею 0,1000 га, розташовані по вул. Самокіша, 17, у м. Харкові, а самому банку нанесла збитки у розмірі $ 410 тис. НЕПОВЕРНЕНОГО КРЕДИТУ.

Саме Дмитро Літкевич, зловживаючи своїм становищем ініціював вручення слідчими ДБР 15 квітня 2020 року незаконної підозри колишньому начальникові УСБУ в Харківській області Олександру Полковниченку, який 12 червня 2015 року вчинив хуліганство (ч.1 ст. 296 КК України), а саме – «рухаючись на автомобілі «Volkswagen Touareg» по вул. Лаврській у м. Києві, обігнав та примусово зупинив автомобіль активіста ГО «Автомайдан». Після цього експравоохоронець завдав тілесні ушкодження потерпілому».

Але у вказаному кримінальному провадженні немає матеріальної зацікавленості Дмитра Літкевича, а ЛИШЕ БАНАЛЬНА ПОМСТА Олександру Полковниченку за себе та свого батька.

Зараз Дмитро Літкевич ініціював незаконне витребування та подальше закриття усіх кримінальних проваджень щодо себе та членів своєї родини, у т.ч. щодо незаконно виведеного майна родиною Літкевичей, що перебувало у заставі АТ «Укрсоцбанк».

От як завжди і постає питання перед Іриною Венедіктовою: «ГЕНПРОКУРОР – НОВИЙ, ХАБАРІ ТА СХЕМИ – СТАРІ ?»

Орест Лютий, для ”ОРД”

По темі:  Венедіктова переїхала жити до Зеленського