Королівські повітряні сили Великої Британії в небі України

“Об’єднані зусилля-2020”

Мало хто звернув увагу під час висвітлення в ЗМІ стратегічних командно-штабних навчань “Об’єднані зусилля-2020”, що в навчаннях брали участь й багатоцільові винищувачі четвертого покоління Королівських повітряних сил Великої Британії Eurofighter Typhoon.Широко освітлювались в ЗМІ, що під час навчань в небі України побували американські конвертоплани Bell V-22 Osprey та стратегічні бомбардувальники Boeing B-52 Stratofortress. Своєю чергою, британська сторона залучила до десантних операцій власні військово-транспортні літаки Lockheed C-130 Hercules.Однак відомо, що саме британські винищувачі Eurofighter Typhoon завдавали авіаційний удар з повітря по позиціях умовного противника, під час під час масштабної операції з форсування Дніпра поблизу села Львове на Херсонщині українськими та британськими десантними підрозділами.

Так, на одному з етапів наступу, після артилерійської підготовки атаки, задіяли пару “Тайфунів”. Завдяки цьому, була подавлена робота пунктів управління ворога, а також нанесене вогневе ураження по місцях зосередження живої сили й техніки противника.Надалі, британські винищувачі прикривали з повітря переправу Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та їх партнерів з 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великої Британії.

Британські Lockheed C-130 Hercules під час наймасштабнішого за останні 20 років десантування британських десантників з 16-ї десантно-штурмової бригади на навчаннях “Об’єднані зусилля-2020

По темі:  Ігор Мозоль – Кому війна, а кому рідня