Що відомо про курсантів, які загинули в авіакатастрофі на Харківщині

26 героїв неба загинули під час катастрофи навчального рейсу АН-26. Вони всі були об’єднані авіацією та любов’ю до неба. Мали історії, які привели їх до професії.

Востаннє у мережі о 20:39, вже за 6 хвилин літак із батьком 28-річним капітаном Олексієм Остапенком, падає над Харківщиною.

Донька Остапенка написала батькові повідомлення про те, чи живий він. Втім воно так і залишилося без відповіді. Переписку доньки Єлизавети публікує вже вдова, Олена Остапенко. І дякує найкращому чоловіку та батьку.

21-річний Андрій Роспотнюк у своїх соцмережах публікував світлини й відео з навчань, і щоразу милувався красою неба.

Спогадами про загиблих ділиться Сергій Вороненко. Він кілька  років учився разом із курсантами Романом Корчовським, Володимиром Олабіним та Євгеном Скоробагатьком. На опублікованих світлинах хлопці у військовій формі, в літаках та з усмішками на обличчях.

“Штурман – абсолютно точно. Він хотів тут працювати, хотів служити в Україні і бути льотчиком. Він прагнув бути найкращим і він був найкращим у всьому”, –  так про сина, старшого лейтенанта Ашрафа Мсуя, говорить його мати. Любив свою роботу, закінчив університет імені Кожедуба на відмінно. Ашрафу було 29 років.

Не стало 25 вересня і Андрія Померанцева. Його мати, Олена, в соцмережі оприлюднила  дитячі світлини сина та його фото зі служби. Сину назавжди буде 25. Двічі горе постукало в двері родини Скочкових. 2014, у збитому бойовиками ІЛ-76 над Луганськом, назавжди пішов у небо голова родини – Ігор Скочков, через 6 років – загинув син, солдат військової служби за контрактом Олександр Скочков. У квітні йому виповнилося 20 років.

“Женя грав у хокей, цим все сказано. Трус в хокей не гратиме”, – такими словами згадує прапорщика Євгена Іванова його товариш. Загиблий мешкав в Чугуєві, де впав літак. Євгенові Іванову було 42 роки. 

Перший домашній матч баскетбольного клубу Харківські Соколи розпочнеться хвилиною мовчання. Так вшанують 22-річного Миколу Микитченка,  який загинув під час падіння АН 26. Микола був прихильником клубу та був одним з організаторів фанатського руху команди.

По темі:  Агент “Казбек” та його злочини проти України (ч.9) - Myrotvorets News

Назавжди 21 рік залишиться Максиму Хом’ячуку з  Вінничини.

Серця та усмішки на світлинах публікувала дівчина загиблого Дмитра Андрущенка, Аліна. Хлопцеві цього місяця виповнилося 20 років.

Солдату військової служби за контрактом Руслану Шеремету було 22 роки і на його сторінці у соцмережі були польоти, парашути та лише вдалі стрибки.

Двоє загиблих у авіакатастрофі були родом зі Львівщини. Це 22-річний Ростислав Булій – зі Старого Самбора та 20-річний Віталій Вільховий,  із шахтарського містечка Соснівки. Віталій був одним із двох курсантів, які вижили у катастрофі, але помер у лікарні наступного дня.  У львівському ліцей імені Героїв Крут, де навчався Віталій, провели панахиду.

“Він мріяв, що він буде літати, підкорювати небо. Усмішка його мені найбільше запам’ятається, дуже гарний хлопчина“, – каже вчителька Віталія Вільхового Галина Денюк.

“Народився у сорочці“. Єдиний, хто вижив після трагедії під Чугуєвом – В’ячеслав Золочевський. Як розповів журналістам його батько, авіатор Віталій – йому самому вдалося тричі вижити після падіння літаків.