Люди Медведчука-Рабиновича, корупціонери, російськи торговці зброєю. Що відомо про нову партію Андрія Пальчевського.

1 липня Андрій Пальчевський у відеодописі у Facebook повідомив, що зареєстрував у Мін’юсті свою політсилу з назвою “Перемога Пальчевського”

Допис про це стоїть на рекламі й уже зібрав 26 тисяч лайків, 7,9 тисячі коментарів та 3,2 тисячі поширень.

Андрій Пальчевський працює ведучим на телеканалі “112 Україна”, який пов’язують з Віктором Медведчуком, а також є засновником і фінансовим директором клініки та фонду “Євролаб”. Саме в його клініці 5 квітня 2019 року здавав кров для “переддебатних” аналізів тодішній кандидат у президенти Володимир Зеленський. Петро Порошенко зробив це в медпункті НСК “Олімпійський”.

Пальчевський на початку листопада 2019 року несподівано почав фігурувати в опитуваннях щодо кандидатів у мери Києва.

За даними аналітиків Руху ЧЕСНО, які моніторять політичні фінанси, від початку 2020 року низка сторінок у Facebook витратила тисячі доларів на рекламу соцопитувань з Андрієм Пальчевським.

Так, сторінка “Асоціація платників податків. Київ” заплатила за рекламу соцопитувань, які пророкували Пальчевському високий результат, 5545 доларів.

Скриншот з бібліотеки реклами Facebook

Сторінка “Полит Пост” від початку 2020 року сплатила за рекламу таких соцопитувань 2503 долари.

Скриншот з бібліотеки реклами Facebook

Активно політика просувають сайти холдингу “Знай медіа” (Znaj Media): Znaj.ua та Politeka, які публікують на день по декілька новин із коментарями чи заявами Пальчевського.

Скриншот із сайту Politeka

 

Скриншот із сайту Znaj.ua

А зовнішня реклама з обличчям Пальчевського з’явилась у столиці ще навесні 2018-го.

Фото: Ігор Фещенко, Рух ЧЕСНО

“Ми чекали 30 років. Ми довірили новому керівництву рік тому змінити справи в країні, і розчарування досягло межі. Наші принципи дуже прості: об’єднавча сила навколо центру, без поділу на Схід, Захід, Північ чи Південь. Для нас однаково любимі Одеса й Чернігів, Львів, Волинь, Закарпаття та Черкаси… Ми займемося добробутом людей і боротьбою з бідністю. Для цього ми приведемо людей, які можуть”, – заявляє у відео Пальчевський.

Колишній керівник і члени політради партії “Україна завтра” (попередня назва партії Пальчевського) мають зв’язок з Народною партією та “Блоком Литвина” і працювали помічниками нардепів від цих політсил.

Так, за даними YouControl, ця партія була зареєстрована ще в липні 2015 року й мала назву “Україна завтра”. Її першим головою був Павло Білоцерківський. Він або ж його повний тезко у Верховній Раді 8-го скликання працював помічником на громадських засадах у мажоритарника з Харківщини, члена депутатської групи “Воля народу”, фігуранта антикорупційних розслідувань щодо тендерних махінацій та кнопкодава Анатолія Гіршфельда.

По темі:  Завдяки Зеленському в Україні викристалізувався новий тип виборців

Цього року Павло Білоцерківський подав декларацію як референт відділу з питань інноваційного розвитку промисловості Управління з питань технічного регулювання та промисловості Департаменту з питань інфраструктури та технічного регулювання Секретаріату Кабінету Міністрів України. У ній він, зокрема, зазначає, що отримує заробітну плату в Народній партії (одна з ексаграрних політсил), очільником якої є Володимир Литвин. Окрім того, Білоцерківський станом на кінець 2019 року входив до політради та політвиконкому партії “Україна завтра”. Також він є керівником громадської організації “Концепт груп”, співзасновниками котрої є Віталій Максим’як, Юлія Комарова та Андрій Горовий. Цю консалтингову агенцію помітили у просуванні Віктора Медведчука та Вадима Рабіновича, а також кандидата в мери Києва Сергія Думчева, фінансування якого пов’язують з донецьким капіталом.

Член політради партії “Україна завтра” Олександр Гендзьора працював помічником у парламенті 6-го скликання в нардепів від “Блоку Литвина” Віктора Пилипишина та Сергія Павленка. Наразі він є керівником Чернівецької районної організації СДПУ(о).

Ще один член політради партії “Україна завтра” Андрій Давидов теж працював помічником депутата ВРУ 6-го скликання від “Блоку Литвина” Сергія Гриневецького, а в парламенті 9-го скликання допомагав мажоритарнику із Закарпаття від “Слуги народу” Михайлові Лабі. На виборах Президента України 2019 року Давидов був спостерігачем від кандидата Юрія Бойка в окрузі №175 у Харківській області.

Керівництво партії “Перемога Пальчевського” (скриншот із сайту Єдиного реєстру громадських формувань від 7 липня 2020 року)

Один із нових членів політради партії “Перемога Пальчевського” або ж його повний тезко Солтис Олег Миколайович раніше був керівником спільного україно-російського підприємства “Іжмислзброя”, яке працює у сфері оптової торгівлі, зокрема й зброєю.

2017 року компанія з російським корінням, дотична до торгівлі зброєю, підпала під санкції США. 2019-го засновник ВАТ “Іжмаш” потрапив до санкційного списку Канади.

Партію 2015 року зареєстрували в Шевченківському районі столиці (на вулиці Миколи Пимоненка, 3, оф. 5). За цією самою адресою зареєстровані й засновані Павлом Білоцерківським ТОВ “ТПП-АГРО” та ГО “Концепт груп”.

По темі:  Зрадофіли, порохоботи та журнашлюхи. Хроніки виникнення і поширення термінів ворожнечі

Після перейменування партії на “Перемогу Пальчевського” політсила переїхала до Солом’янського району – на вулицю Волинську, 60.

Партія “Україна завтра” не брала участі в місцевих виборах 2015 року, а також у позачергових виборах до парламенту 2019 року.

Згідно з фінзвітом “України завтра”, у IV кварталі 2019-го партія отримала 3300 гривень спонсорських внесків, стільки ж витратила на оренду приміщення, проте ця інформація жодним чином не деталізована (не відомо, хто зробив спонсорський внесок і кому сплатили за оренду). Попри всі ознаки “партії на папері”, політсила має зареєстровані осередки в кожній області України та в Києві. Фінзвіт “України завтра” за I квартал 2020 року на сайті НАЗК відсутній.

Рух ЧЕСНО публікує огляди політичних сил – шпаргалки для виборців з нагадуванням історії та сьогодення їхніх політичних фаворитів. Матеріал підготовлено для онлайн-платформи Polithub.org – онлайн-хабу для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які хоч раз балотувалися до Верховної Ради чи місцевих рад України.

Нагадаємо, такі огляди вже вийшли про інші політичні партії, як-от: “Слуга народу”, “Голос”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Партія Шарія, “За майбутнє”, “Свобода”, “Народний контроль”, “Народний фронт”, “Наш край”, “Демократичний альянс”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Основа”, “Самопоміч, Радикальна партія Олега Ляшка, “Опозиційний блок”, Аграрна партія України.

По темі:
Агент ГРУ РФ Андрій Пальчевський розводить лохів та Вадима Столара