Рейдери Павло Овчаренко та Юрій Болотський викриті іноземними судами у підробці документів

Іноземні суди викрили рейдерів «Агрейн» у підробці документів

Суд князівства Ліхтенштейн встановив факт підробки документів компанією Павла Овчаренка, якого українські правоохоронні органи розшукують у справі про рейдерство агрохолдингу «Агрейн». Про це свідчить відповідне рішення міжнародного суду.

Компанія «НітроХем» (NitroChem Trading Anstalt), 100% акцій якої належать Павлу Овчаренку, звернулася до суду Ліхтенштейну з цивільним позовом про стягнення з фірми «Леамар» (Leamar Anstalt) 30 тис. дол. США. У разі судового успіху компанія Овчаренка далі мала намір заволодіти ще понад 200 млн дол. фірми «Леамар».

Позов «НітроХем» ґрунтувався на п’яти кредитних договорах, згідно з якими фірма Овчаренка нібито перерахувала «Леамар» певну суму грошей, яку і намагалася стягнути через суд.

Але в ході судового розгляду з’ясувалося, що позов «Нітрохім» і всі претензії ґрунтувалися лише на фальшивих документах і підроблених договорах. Відповідні зізнання в суді Ліхтенштейну зробив Юрій Болотський – давній соратник Овчаренка, який відповідає за фінансові питання. Нині в Україні він проходить як підозрюваний у справі про рейдерське захоплення «Агрейн».

16 березня 2016 року в суді Болотський заявив, що кредитні угоди (на яких ґрунтувалися позовні вимоги) він укладав особисто і підписи на них він поставив довільно, замість уповноважених на те директорів «НітроХем» і «Леамар».

Після такого повороту подій фірма Овчаренка була змушена визнати, що договори щодо кредитів дійсно були підробленими, а отже спроба судового позову за ними є, м’яко кажучи, необґрунтованою.

Українські правоохоронці, до слова, Павлу Овчаренку, Юрію Болотському і ще десяти його підлеглим, поряд з іншими звинуваченнями, також закидають підроблення документів. Саме завдяки підробці важливих паперів останнім вдалося здійснити рейдерське захоплення сільськогосподарського холдингу «Агрейн» і незабаром вивести його активи на офшорні структури.

По темі:  Тягнибок розпочав збір грошей на передвиборчу компанію стандартними для партії "Свобода" засобами.

І хоча описана вище суперечка в суді Ліхтенштейну не стосувалась українського холдингу «Агрейн» безпосередньо, це дозволило зафіксувати в судовому рішенні факт недобросовісного ведення справ Павлом Овчаренком з метою одержання неправомірної вигоди. Це практично гарантує доведення його провини і в інших міжнародних спорах, щодо активів українського агрохолдингу зокрема.

Нагадаємо, на підставі фальсифікації і підробки документів 2007 року Овчаренко рейдерським шляхом заволодів акціями «Укртатнафти», які раніше належали компанії «Татнафта». Сьогодні за цей злочин Паризький арбітраж ухвалив рішення про виплату російській компанії більше 112 млн доларів.

Аналогічно, шляхом підробки документів Овчаренко намагався не повертати багатомільйонний кредити банкам, зокрема «Альфа-Банку». 30-мільйонний доларовий кредит після років судових суперечок йому таки довелося погасити. Але щоб не потрапити за ґрати, Овчаренко прикинувся неосудним, для чого знову підробив документи про стан свого здоров’я.

Додамо, що в обмані і шахрайстві Овчаренка також запідозрили і платники податків у ЄС. Профільна організація розмістила на своєму офіційному порталі звернення до правоохоронних органів Франції (Овчаренко зараз проживає в Парижі, де ховається від українського слідства) та Естонії. У зверненні вказано, що компанії Овчаренка ухиляються від сплати податків у державах ЄС.

Джерело: bagnet.org