СБУ затримала бойовика з «групи Бєзлєра»,

Контррозвідники Служби безпеки України затримали колишнього бойовика з «групи Бєзлєра», який брав участь у катуваннях українських військових та мирного населення на тимчасово окупованих територіях Донеччини.

У 2014 році мешканець Маріуполя добровільно приєднався до терористичної групи під головуванням російського диверсанта, підполковника військової розвідки РФ Ігоря Бєзлєра. У проросійських бойовиків зрадник відповідав за так званий інформаційний блок і займався антиукраїнською пропагандою.

За завданням «Бєса» бойовик був присутній на допитах та знущаннях над військовополоненими і заручниками. Вибиті «зізнання» він фіксував на камеру та розміщував на сайтах «Л/ДНР» і в соцмережах. В подальшому ці кадри використовували російські пропагандонозмі.

Крім того, застосовуючи фізичний і моральний тиск та погрожуючи зброєю, бойовик принижував полонених, змушував їх виконувати різні господарські роботи.

У 2015 році із початком кримінальних розборок за перерозподіл сфер впливу між угрупованнями бойовиків він злякався за своє життя і втік на мирну територію України.

Нещодавно силовики виявили зловмисника в Маріуполі. Свідки подій 2014 року в Горлівці впізнали в ньому підручного Бєзлєра.

Терористу повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

По темі:  Олег Кияшко - рекетир стал стукачом