Як “шарії” відмивають гроші

Знаєте, на якому запитанні сиплеться будь-який український політик? «ЗВІДКИ ГРОШІ». Саме це просте нібито питання вганяє в ступор найматьоріших та найдосвідченіших політиків, вони починають щось розповідати про членські внески, підтримку малого та середнього бізнесу та добровільні пожертви прихильників, і майже завжди це брехня. Ну як майже – завжди.

Не виняток в цьому плані політична партія відомого проросійського блогера Анатолія Шарія або ППШ, як вони самі себе називають. Ця партія – як чергова серія серіалу “Чорне дзеркало”. Люди голосують  за голову в інтернеті, цілком штучного, віртуального персонажа з огидним бекграундом, звинуваченнями в стрілянині по людях, розбещенні малолітніх і таке інше. Сам Шарій мешкає за кордоном, до України не повертається попри те, що правоохоронні органи давно припинили його розшук і йому нічого не загрожує.

Попри все це партія Шарія – на хайпі і вже встигла показати непоганий результат на парламентських виборах і, наскільки я розумію, намагається повторити його на майбутніх місцевих. Для цього в неї є все – розгалужена мережа партійних організацій, достатня кількість активістів і звичайно гроші (приклади бордів та іншої реклами). Великі гроші.

Походження цих коштів – велика таємниця. Пояснюючи їх походження, “шарії” нічим не відрізняються від своїх попередників, розповідаючи казки про добровільну фінансову допомогу прихильників і відкидаючи будь-які обвинувачення у зв’язках з українськими олігархами чи Росією. Перелік осіб, які надають гроші, можна знайти на сайті  ЧЕСНО. На сайті партії пропонується зробити внесок на розрахунковий рахунок в банку “Альянс”, групу до якої входить названа фінансова установа, Національний банк України визнав недійсною. Але головний наголос робиться все-таки на фізичних осіб.

По темі:  Дружба з ексрегіоналами, фінансування та конфлікт з націоналістами. Що відомо про Анатолія Шарія та його політсилу?

Для перевірки версії Шарія і попросив свого колегу зв’язатися з окремими меценатами. І тут почалося найцікавіше.

Громадянка Арустамова Арусяк Антонівна перерахувала на адресу партії Шарія 420 000 грн. Таку ж суму перерахував її чоловік Арустамов Григорій Олександрович. Я вирішив почати з них.  Як ви чуєте, пані Арустамова якось пояснює факт перерахування на підтримку партії Шарія. Але, погодьтеся, невпевненість та скрип, з яким вона це робить не викликають довіри. Тому ми вирішуємо перетелефонувати її вдруге, але цього разу від імені київського офісу партії. І все відразу стає зрозуміло. Далі ми телефонуємо такій собі Сумцовій Ользі Гнатівні, яка з барського плеча зарядила шаріям 149 000 грн. Таку ж суму перерахував її син.

Мені чесно шкода цю жінку та її, яку Шарій підставляє під кримінальну статтю, як, до речі, і всіх інших людей, які виконують роль прокладок і легалізують гроші, походження яких мають з’ясувати правоохоронні органи або, радше, органи безпеки України.

Враховуючи контент та меседжі Шарія, який багато років працює ретранслятором російських наративів, не вбачає злочину у російському вторгненні на Донбас і навіть намагався перекласти провину за збиття малазійського Боінга на Україну, особисто я не здивуюсь, дізнавшись, що так звана ППШ – дитина, наприклад, російської СВР або іншої спецслужби держави-агресора, яка таким чином заводить гроші в Україну аби створити прийнятний для Крмеля політичний ландшафт. Шарите?