Вакцина “Супутник V” викликає ускладнення і смерті, її не хочуть використовувати навіть у РФ – ЗМІ

Російська вакцина від коронавірусу “Супутник V” викликає недовіру не тільки у західних країн – її не готові використовувати навіть самі росіяни через можливі побічні ефекти і летальні випадки.

Про це пише “Багнет”. Відзначається, що за даними опитування “Левада-центру”, 58% росіян не готові зробити щеплення “Супутником V” навіть безкоштовно. В основному, як сказано в матеріалі, вони побоюються побічних ефектів і того, що клінічні випробування вакцини ще не завершені.

“І це не зважаючи на те, що Росія входить у перелік країн, за якими пандемія коронавірусу завдала найсильніший удар. За даними російського оперштабу з моніторингу ситуації з коронавірусом, усього COVID–19 захворіли 2,7 млн. осіб і більше 47 тис. росіян померли від нього”, – пише видання.

Як відзначають журналісти, негативні відгуки про російську вакцину є навіть на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей – жителі “ЛНР” і “ДНР” також не готові вакцинуватися.

“І ці побоювання не безпідставні. Адже “Супутник V” досі не сертифікований Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Загалом в ОБСЄ вважають, що російська вакцина фактично не демонструє дієвої результативності, оскільки після щеплення фіксувалися неодноразові випадки подальшого захворювання пацієнтів з COVID-19, зокрема на важку форму”, – пишуть автори.

Видання також назвало перелік проблем, які виникали у осіб, які були вакциновані “Супутник-V”:

  • жовтень 2020 – під час 3-го етапу клінічних досліджень після вакцинації заразилися 10 осіб, що брали участь у випробуваннях вакцини;
  • листопад 2020 (Алтайський край) – 3 медичних працівники одного з медичних установ, після отримання щеплення заразилися коронавірусомів;
  • листопад 2020 (Курська область) – 17 листопада вакциновано 42-х осіб з числа вищого керівництва Курської області, поліції і ФСБ РФ. 10 з них відразу ж захворіли COVID-19, а ще 2 людини з апарату Губернатора Курської області – померли.
  • У Москві в ході вакцинації співробітників ОМОН мали місце серйозні ускладнення, судоми, запаморочення і т.д.
  • В цілому по РФ говорять про 5 смертельних випадки серед працівників ОМОНу, пов’язаних зі щепленням “Супутник-V”.
  • Вокупованому Криму матрос Максим Чурилов (18 років) після щеплення тривалий час перебував у реанімації Севастопольського військово-морського клінічного госпіталю.
  • 4 січня 2021 року керівник МНС Сергій Шахов після проходження щеплення помер в госпіталі для хворих на коронавірус.
По темі:  Зеленський скликає РНБО: вирішують, стріляти чи не стріляти

“Відсутність особливого ентузіазму у російського населення вакцинуватися “Супутником V” не могло не відбитися на експортних надіях Кремля. Тож не дивно, що потенційні міжнародні партнери Росії по закупкам “Супутника-V” стали значно більш критичні. Ситуацію не рятує ні агресивний маркетинг, ні залучення уваги екстреною реєстрацією вакцини вже під час другої фази випробувань, ні заяви держчиновників, що проти російської вакцини ведеться “інформаційна війна” – тепер все це працює проти Росії, викликаючи повсюдну недовіру”, – сказано в матеріалі.

Нагадаємо, “Супутник V” з 5 грудня почали використовувати в РФ. Препарат також схвалили уряду Аргентини та Білорусі. У той же час в інших країнах ця вакцина, яка ще не пройшла повний цикл випробувань, викликала побоювання.

Нагадаємо, що “Супутник V” із 5 грудня почали використовувати в РФ. Препарат також схвалили уряди Аргентини та Білорусі. Водночас в інших країнах ця вакцина, яка ще не пройшла повний цикл випробувань, викликала побоювання.